Компанії проросійського нардепа Борта, яка заробила 12 млрд грн, «підігрує» АМКУ, скарги на змову ігнорують — блогер
Чиновники Антимонопольного комітету ігнорують розгляд змови на торгах, у яких 3 роки тому брали участь компанії з орбіти нардепа ОПЗЖ Віталія Борта. Йдеться про тендер за участі компаній ТОВ «ЗТС Груп» (42 406 672) та ТОВ «ДС Пром Груп» (39 810 010).
Після його проведення «ДС Пром Груп» заробила ще 11,5 млрд грн, ремонтуючи дороги у Черкаській, Київській, Чернігівській, Кіровоградській, Донецькій та інших областях, йдеться в блозі політолога Володимира Сонюка на сайті «Цензор.НЕТ».
Директором і бенефіціаром ТОВ «ЗТС Груп» є Андрій Вікторович Щербань — зять Борта, чоловік його доньки — Яни Борт-Щербань. ТОВ «ДС Пром Груп» записана на Дмитра Мусієнка з Охтирки, який може бути підставною особою, пише блогер. До 2017 року співвласниками компанії були помічник Борта Дмитро Притула та фонд «Ю.Ді.Джи» (40 114 225), власницею якого є дружина нардепа Ольга Борт. Обидві компанії брали участь щонайменше в одній змові на тендерних закупівлях на Кіровоградщині, де у заявках використовували шаблони документів одна одної, подали ідентичні гарантійні листи, які не вимагалися документацією, одночасно підвантажували документи на сайт у позаробочий час, одночасно подавали скарги тощо.
«Компанія „ЗТС“ тут була „підсадним“ спарринг-партнером для „ДС Пром Груп“. Адже не подала банківської гарантії, а асфальтний завод і лабораторю мала намір орендувати у „конкурента“ — іншої фірми Борта», — нагадує автор.
Активісти ще у 2020-му оскаржили змову компаній Борта до АМКУ, проте досі не отримали відповідей на те, чи мали місце зловживання. Підозрілі тендери стали для «ДС Пром Груп» звичайною практикою.
«За змову з метою таємної передачі в оренду тимчасово ввезеної на територію України техніки було відкрито кримінальну справу проти представництва азербайджанської компанії Azvirt — одного з партнерів «ДС Пром Груп», — йдеться в блозі.
Відсутність реакції з боку регулятора призвела до того, що «ДС Пром Груп» встигла виграти торгів на понад 11,5 млрд грн, зокрема на дороги в Кіровоградщині (1,5 млрд грн), на Київщині (понад 600 млн), Чернігівщині (майже 480 млн).
«Якщо тендерну змову на кіровоградському тендері не розглядали роками, то от скаргу самого „ДС Пром Груп“ у квітні 2023-го розглянули майже миттєво. Та ще й дали можливість компанії виправити критичні помилки у тендерній заявці, практично „за вуха“ протягнувши її до перемоги», — пише автор.
З огляду на проросійський бекграунд Борта, дивним виглядає, що його компанія продовжує заробляти гроші на відбудові держави.
«Змова трирічної давнини так і лежить у стінах АМКУ нерозслідуваною, а її учасник продовжує заробляти гроші на ремонті доріг», — резюмує Володимир Сонюк.
129Читайте нас у Facebook