У світі оголошено надзвичайну кліматичну ситуацію: що це означає
Липень 2019 став найспекотнішим місяцем в історії не лише в Україні, а й у всьому світі. Це констатував генеральний секретар ООН Антоніу Гутьєрріш у своєму виступі на саміті «Великої сімки» у Франції.
За його словами, метою його прибуття на саміт була мобілізація політичної волі світових лідерів для участі в організованому ним Саміті з клімату, який відбудеться у вересні в Нью-Йорку «на полях» Генеральної Асамблеї ООН.
Посилаючись на дані Всесвітньої метеорологічної організації, генсек ООН заявив, що рівень концентрації вуглекислого газу в атмосфері Землі сьогодні досяг найвищої позначки за всю історію людства і зрівнявся з аналогічними показниками 3−5 мільйонів років тому. Однак тоді і температура була значно вищою, і рівень морів був від 10 до 20 метрів вищим.
Пожежі в Сибіру, на Алясці, в Канаді, в Гренландії за полярним колом і в Амазонії, які почалися в червні та липні, призвели до викидів в атмосферу додаткових десятків мегатонн вуглекислого газу в атмосферу.
«Все, що відбувається — це надзвичайна кліматична ситуація… Як зазначають експерти Міжурядової групи зі зміни клімату, ми повинні утримати підвищення температури в межах 1,5 градусів за Цельсієм до кінця століття, досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2050 року, на 45 відсотків скоротити парникових газів до 2030 року», — заявив глава ООН, закликавши провідні країни світу стати прикладом для інших країн.
Читайте також: Літ через 30 зими на півдні України взагалі не буде, — відомий учений
Нагадаємо, «ФАКТИ» писали про другу за літо хвилю вбивчої спеки в Європі. У великих європейських містах наприкінці липня стовпчики термометрів досягли позначки 40 градусів вище за нуль. Такого, щоб за одне літо пережити дві затяжні хвилі аномальної спеки, у Європі не пам'ятають.
2273Читайте нас у Facebook