- 15:50 Більше ніякої «Брітні Спірс»: відома співачка змінила ім’я у соціальних мережах
- 15:41 Порошенка розкритикували за появу на прем’єрі фільму «Буча» у куртці за 6 000 доларів
- 15:31 На Закарпатті депутат здійснив теракт: як його покарали за підрив гранат у сільраді
- 15:21 Ми безсилі: у Молдові радари не можуть ідентифікувати безпілотники, які запускає рф
- 15:04 Сніг, мокрий сніг, дощ: якої погоди чекати на вихідних в Україні
- 14:55 Як витягнути пробку, яка провалилась у пляшку: порада від «шефа Педро»
- 14:31 Готував серію ударів по місту: у Миколаєві затримали працівника обленерго
- 14:20 Буду сумувати: пара популярних ведучих залишила ранкове шоу
- 14:07 Ворог завдав шість ударів по передмістю Краматорська: є жертва та поранені
- 13:59 Смертоносна балістика: розвідники розповіли про комплекс «кедр», яким росія атакувала Дніпро
- 13:41 Україні дістався старий суперник з Євро-2024: підсумки жеребкування плей-оф Ліги націй
- 13:41 Ціни продовжують зростати: що найбільше подорожчало, і коли чекати «полегшення»
Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Час: 1988
Скульптор: Juan Huerta
Розмір: 20×12 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
Третього квітня 1973 року в світовій історії відбулася подія, яке, за великим рахунком, можна порівняти з появою телебачення або навіть з польотом людини в космос. В той ясний весняний день Мартін Купер, інженер компанії Motorola, здійснив перший дзвінок по мобільному телефону. Свій дзвінок він зробив по телефону Motorola DynaTAC 8000X знайомому, який працював в конкуруючії компанії Bell Laboratories, відразу уточнивши, що розмовляє по мобільному телефону.
Конкуренти просто отетеріли, настільки це здавалося неймовірним навіть для людей, які працювали в сфері телекомунікацій. Так, на той час в західних країнах вже широко використовувалися мобільні телефонні апарати для автомобілів, що важили близько 13−14 кілограмів. Але новий апарат, по якому здійснював свій дзвінок Мартін Купер, був витонченої малятком в порівнянні з ними — його вага становила всього 900 грамів!
Якщо молодим людям сьогодні розповісти, що представники мого покоління жили в той час, коли ще не було мобільних телефонів, комп'ютерів, кольорових телевізорів, памперсів і інших речей, без яких будь-яка нормальна людина навіть уявити собі не може повсякденне життя, то вони спочатку не повірять, а, повіривши, подивляться на нас, як на вимираючий вид, що жив в один час з динозаврами і саблезубими тиграми. Але ж все це саме так і було. І жили ми без всіх цих елементарних, з точки зору сучасної людини, зручностей, навіть не уявляючи, що можна жити з ними. Навіть не вірячи, що на «дикому,» загниваючий «Заході» люди давно вже з усім цим «неподобством» живуть і радіють життю.
Пригадую далеку вже середину 1990-х років, коли в Україні з'явилися перші індивідуальні мобільні телефони. Спочатку ці громіздкі апарати вагою в 3−4 кілограми помічники носили за великими бізнесменами, потім за відомими бандитами (часом, правда, це були одні й ті ж люди). Пізніше така небачена розкіш вартістю в кілька тисяч доларів стала з'являтися у популярних артистів і знаменитих спортсменів. А там вже і редактори великих видань почали до них підтягуватися.
У той час перший такий апарат з'явився і у вашого покірного слуги. Прихід володаря такого громіздкого, але неймовірно «статусного» телефонного «скрині», на яке-небудь урочистий захід — на концерт, весілля або велику нараду — був немов мірилом матеріального успіху, досягнутого неймовірним зусиллям і, може бути, навіть талантом. Будете сміятися, але перші такі апарати могли в режимі розмови працювати не більше 30 хвилин в той час, як заряджати їх доводилося не менше 10 годин!
Стрімкий розвиток сучасних технологій і конкурентна боротьба сприяли зменшенню розмірів мобільних телефонів і збільшення функцій, які вони почали мати. Сьогодні вже нікого не здивуєш тим, що «наворочений» мобільник дозволяє виходити в інтернет, спілкуватися в соціальних мережах, обмінюватися повідомленнями, фотками, відео-та аудіоматеріалами, грати у всілякі ігри, використовувати в разі необхідності годинник, будильник, ліхтарик, календар, диктофон, радіоприймач, відеоплеєр і масу всього іншого.
Мобільний телефон давно вже став міні-комп'ютером, доступним майже кожному цивілізованому жителю Землі. А ще він став темою для мільйонів анекдотів, один з яких (всього один!) я вирішив розповісти вам.
Звучить він, як сучасна прислів'я: хто рано встає, тому вже до обіду потрібно зарядка для мобільного телефону …
Всім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра і щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: