МЗС і Мінреінтеграціі заочно посперечалися про денонсацію «харківських угод»
Серед українських міністрів немає єдиної думки, чи потрібно зараз денонсувати «харківські угоди» з Росією. МЗС пропонує зберегти статус кво і домагатися компенсації збитків за окупацію Криму. У Мінреінтеграціі навпаки, вважають, що Україна повинна вести себе послідовно, вийти з угод і покарати винних у підписанні документа. Про це повідомляє lb.ua.
Позицію МЗС доніс речник відомства Олег Ніколенко. Міністерство, як і сім років тому, виступає проти денонсації «харківських угод». Основний аргумент МЗС: тільки при формально діючих угодах є шанс покарати Росію за їх порушення.
«Порушення положень угоди дає нам додаткові аргументи при можливому розгляді в міжнародних судах питань залучення Росії до відповідальності і компенсації збитків за окупацію Криму … Українська сторона проводить системну роботу для відновлення порушених прав України. Повернемося також і до питань реституції, зокрема за договором про ЧФ РФ», — заявив Ніколенко.
У той же час в Мінреінтеграціі наполягають, що важливо зараз послати міжнародній спільноті правильний політичний сигнал.
«Денонсація харківських угод — це символічний політичний сигнал. Він допоможе привезти ситуацію у відповідність зі здоровим глуздом. Тому що є нонсенс: Севастополь і Крим окуповані Росією, а якщо відкрити базу законодавства, то побачимо, що „харківські угоди“ понині відображаються як діючі», — звернув увагу міністр Олексій Резніков.
Нагадаємо, в Раді вже зареєстрований проект про денонсацію «харківських угод». Проти екс-президента Віктора Януковича, чий підпис стоїть під документом, розслідується ще одна справа про державну зраду. Екс-прем'єр Микола Азаров теж підозрюється в зраді, оскільки погоджував текст документа. А ось депутатів, які голосували за ратифікацію, притягнути до відповідальності швидше за все не вдасться.
235Читайте нас у Facebook