Не працюють правоохоронна та судова системи: адвокат про санкції до власних громадян
В Україні немає судового механізму контролю за законністю введення санкцій, що суперечить ЄКПЛ. Адже ВС фактично самоусунувся від судового контролю в такій категорії справ. Таку думку озвучив старший партнер АТ «Могильницький та Партнери», адвокат Олексій Калінніков в інтерв'ю «Закон і Бізнес».
«Якщо формальні процедури прийняття рішень дотримані, то на скасування указу президента про застосування санкцій шансів небагато», — прогнозує адвокат перспективи оскарження указів президента у Верховному суді.
У той же час він звертає увагу на те, що інститут санкцій на міжнародному рівні в жодному разі не підміняє юридичну відповідальність, а тільки доповнює.
«Однак у нашій країні цей інститут фактично став використовуватися як нібито замінник всього кримінального провадження, в ході якого не потрібно в змагальному процесі в суді доводити винність особи у вчиненні кримінального правопорушення, забезпечувати права людини», — констатував адвокат.
«Така практика дискредитувала цей інститут на майбутнє», — вважає Калінніков.
Як підкреслив адвокат, якщо громадянин України не визнаний винним на підставі вироку суду в скоєнні злочинів, які охоплюються поняттям терористичної діяльності, немає підстав для застосування до нього санкцій РНБО, — вважає адвокат і додає, що саме президент оцінює доцільність, законність і обґрунтованість рішень РНБО, які він вводить у дію.
«Беручи такі рішення і вводячи їх у дію, члени РНБО і президент підписуються під тим, що в Україні взагалі не працюють правоохоронна та судова системи», — сказав Калінніков.
Нагадаємо, в лютому президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти восьми осіб, серед яких голова політради партії ОТЗЖ Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.
285Читайте нас у Facebook