- 09:09 Окупанти вдарили ракетами по центру Запоріжжя та дронами — по Павлограду
- 08:38 Ворог атакував Київ балістикою: на Лук'янівці «приліт», є жертви
- 08:12 Рибам — «Імператор», Левам —" П’ятірка Жезлів", а Ракам — «Маг»: гороскоп на суботу, 18 січня
- 17.01 22:27 Світлий пуховик — хіт розпродажів: секрет того, як носити і не бруднити
- 17.01 22:01 Смачний, ситний та корисний: рецепт сирно-огіркового салату з вітамінною зеленню
- 17.01 21:31 Дженніфер Лопес зітхнула з полегшенням: її ім’я не вказано в позові няні-підлітка, яку зґвалтував Дідді
- 17.01 21:02 Ваша мікрохвильовка сяятиме: як позбутись у ній жиру та бруду без надзусиль
- 17.01 20:45 «Порцелянові прикраси, створені Оксаною Жникруп, виглядають стильно і сьогодні», — колекціонерка Людмила Карпінська-Романюк
- 17.01 20:33 Був справжнім професіоналом і мріяв розпочати свою справу: на війні загинув 43-річний боєць із Чернігівщини
- 17.01 20:15 Антикорупційний комітет закликав посилити незалежність оборонних агенцій
- 17.01 20:05 Сирники на сніданок: вдалий рецепт, який точно вас не розчарує
- 17.01 19:54 Левам — «Сонце», Ракам — «Місяць», а Тельцям — «Верховний Жрець»: Таро-прогноз та поради карт на 18 січня
Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Рік створення: 1987
Скульптор: Salvador Furió
Розмір: 49×57 cm
Лімітована серія 1000 виробів
Із експозиції «Shvets Museum»
Аж ніяк не випадково прийнято вважати, що талановиті люди талановиті багато в чому. Прикладів тому можна навести безліч. І один з найяскравіших — історія життя людини, 230-річчя якого сьогодні відзначається в Америці.
Семюел Морзе, який народився 27 квітня 1791 року в містечку Чарлзтауне, штат Массачусетс, немов був створений для мистецтва. Отримавши гуманітарну освіту в Єльському університеті, він так захопився живописом, що батьки вирішили допомогти йому відправитися в Європу для продовження навчання в цьому напрямку. Слід зауважити, що все виявилося марним. Створивши в Англії цілий ряд історичних полотен, Семюел повертається в США, де починає заробляти на життя портретним живописом. Більш того, незабаром його призначають професором естетики в Нью-Йоркському університеті.
Але — разюче! — ні викладацька діяльність, ні заняття улюбленим захопленням не приносять молодому професору морального задоволення. І матеріального, до речі, теж. А тут ще, до всіх його проблем, несподівано помирає дружина, залишивши під опікою нещасного вдівця трьох маленьких діток. Але Морзе не впадає у відчай. Він стає першим в Америці фотографом. Правда, оскільки і це заняття великих доходів йому не приносить, Семюел починає займатися розробкою пише електромагнітного телеграфу. Одного разу йому довелося майже цілий місяць провести на кораблі, що перетинає Атлантичний океан, і саме під час цього плавання йому прийшла в голову ідея створення такої небувалої раніше форми передачі інформації.
А тепер уявіть: людина, абсолютно не розбирається в питаннях електрики і не має ніяких практичних навичок в цьому напрямку, звертається за допомогою до видатного фізика Джозефа Генрі — і той вирішує посвятити його в секрети «телеграфних ефектів».
Ясна річ, людиною Семюел Морзе був непростою. Не дарма ж з ним дружили такі видатні представники того часу, як маркіз Лафайет і Фенімор Купер. Але винайти — на рівному місці! — телеграф?!. У вересні 1837 року Морзе демонструє в університеті свій перший телеграфний апарат. І присутній при цьому багатий промисловець С. Вейл тут же заявляє про готовність фінансувати подальші розробки. Через три роки апарат Морзе набуває рис вигідного для комерційної експлуатації технічного нововведення. У 1844 році запрацювала перша в США телеграфна лінія, що працює за системою Морзе. А в 1866 році здійснилася давня мрія винахідника — після довгих і дуже дорогих спроб кабельна телеграфна лінія, прокладена по дну Атлантичного океану, поєднала Америку з Європою!
Влітку 1871 роки (рівно 150 років тому) 80-річний Семюел Морзе був запрошений на відкриття в Центральному парку Нью-Йорка пам'ятника, встановленого в його честь. Знаменитий вже на той час винахідник тільки і згадав, що свою ж фразу, відправлену в найпершому своєму телеграфному повідомленні: «Дивні діла твої, Господи! .»
Всім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра і щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: