- 16:20 Я знаю путіна — він не блефує. Ми йдемо до катастрофи, — президент Сербії
- 15:50 Більше ніякої «Брітні Спірс»: відома співачка змінила ім’я у соціальних мережах
- 15:41 Порошенка розкритикували за появу на прем’єрі фільму «Буча» у куртці за 6 000 доларів
- 15:31 На Закарпатті депутат здійснив теракт: як його покарали за підрив гранат у сільраді
- 15:21 Ми безсилі: у Молдові радари не можуть ідентифікувати безпілотники, які запускає рф
- 15:04 Сніг, мокрий сніг, дощ: якої погоди чекати на вихідних в Україні
- 14:55 Як витягнути пробку, яка провалилась у пляшку: порада від «шефа Педро»
- 14:31 Готував серію ударів по місту: у Миколаєві затримали працівника обленерго
- 14:20 Буду сумувати: пара популярних ведучих залишила ранкове шоу
- 14:07 Ворог завдав шість ударів по передмістю Краматорська: є жертва та поранені
- 13:59 Смертоносна балістика: розвідники розповіли про комплекс «кедр», яким росія атакувала Дніпро
- 13:41 Україні дістався старий суперник з Євро-2024: підсумки жеребкування плей-оф Ліги націй
Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Рік створення: 1987
Скульптор: Salvador Furió
Розмір: 49×57 cm
Лімітована серія 1000 виробів
Із експозиції «Shvets Museum»
Аж ніяк не випадково прийнято вважати, що талановиті люди талановиті багато в чому. Прикладів тому можна навести безліч. І один з найяскравіших — історія життя людини, 230-річчя якого сьогодні відзначається в Америці.
Семюел Морзе, який народився 27 квітня 1791 року в містечку Чарлзтауне, штат Массачусетс, немов був створений для мистецтва. Отримавши гуманітарну освіту в Єльському університеті, він так захопився живописом, що батьки вирішили допомогти йому відправитися в Європу для продовження навчання в цьому напрямку. Слід зауважити, що все виявилося марним. Створивши в Англії цілий ряд історичних полотен, Семюел повертається в США, де починає заробляти на життя портретним живописом. Більш того, незабаром його призначають професором естетики в Нью-Йоркському університеті.
Але — разюче! — ні викладацька діяльність, ні заняття улюбленим захопленням не приносять молодому професору морального задоволення. І матеріального, до речі, теж. А тут ще, до всіх його проблем, несподівано помирає дружина, залишивши під опікою нещасного вдівця трьох маленьких діток. Але Морзе не впадає у відчай. Він стає першим в Америці фотографом. Правда, оскільки і це заняття великих доходів йому не приносить, Семюел починає займатися розробкою пише електромагнітного телеграфу. Одного разу йому довелося майже цілий місяць провести на кораблі, що перетинає Атлантичний океан, і саме під час цього плавання йому прийшла в голову ідея створення такої небувалої раніше форми передачі інформації.
А тепер уявіть: людина, абсолютно не розбирається в питаннях електрики і не має ніяких практичних навичок в цьому напрямку, звертається за допомогою до видатного фізика Джозефа Генрі — і той вирішує посвятити його в секрети «телеграфних ефектів».
Ясна річ, людиною Семюел Морзе був непростою. Не дарма ж з ним дружили такі видатні представники того часу, як маркіз Лафайет і Фенімор Купер. Але винайти — на рівному місці! — телеграф?!. У вересні 1837 року Морзе демонструє в університеті свій перший телеграфний апарат. І присутній при цьому багатий промисловець С. Вейл тут же заявляє про готовність фінансувати подальші розробки. Через три роки апарат Морзе набуває рис вигідного для комерційної експлуатації технічного нововведення. У 1844 році запрацювала перша в США телеграфна лінія, що працює за системою Морзе. А в 1866 році здійснилася давня мрія винахідника — після довгих і дуже дорогих спроб кабельна телеграфна лінія, прокладена по дну Атлантичного океану, поєднала Америку з Європою!
Влітку 1871 роки (рівно 150 років тому) 80-річний Семюел Морзе був запрошений на відкриття в Центральному парку Нью-Йорка пам'ятника, встановленого в його честь. Знаменитий вже на той час винахідник тільки і згадав, що свою ж фразу, відправлену в найпершому своєму телеграфному повідомленні: «Дивні діла твої, Господи! .»
Всім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра і щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: