Голова «Укрпошти» Смілянський не збирається продовжувати контракт: ЗМІ назвали причину
Голова «Укрпошти» Ігор Смілянський не збирається залишатися на посту після завершення свого контракту 30 червня 2021 року. За інформацією експертів, чиновник має намір поборотися за посаду голови «Укрзалізниці», відбір кандидатів на яку вже проводить Наглядова рада компанії. Про це йдеться в матеріалі видання «Дело».
У статті нагадали, що Смілянський є не тільки громадянином України, але й володіє американським паспортом: «Відповідно до його офіційної біографії, він навчався в США з 1999 по 2005 рік. Працював в американських юридичних та аудиторських компаніях, а потім в російській філії The Boston Consulting Group. У Росії брав участь у невдалому IPO «Промсвязьбанка» на Лондонській фондовій біржі і на ММВБ. Після Москви він керував злиттям і поглинанням банком ПУМБ «Донгорбанку», а в 2014 році злиттям ПУМБ з банком «Ренесанс Капітал». Після приходу в «Укрпошту» Смілянський призначив на ключові посади людей з «Укртелекому» і «Метінвесту».
В «Укрпошті» Смілянський запам'ятався бажанням перетворити компанію на банк, перевести видачу пенсій в 100% безготівковий розрахунок з подальшою приватизацією.
«Реальна причина такого вектора ніколи не ховалася: отримати доступ до залишків на рахунках пенсіонерів, а також до унікальної мережі „Укрпошти“ (яка є практично в кожному селі). Крім того, поступово фокус з доставки посилок і листів як основного бізнесу став перемикатися на доставку пенсій, а бізнес-модель почали відбудовувати, виходячи з очікуваного підвищення тарифів на цю послугу», — йдеться у матеріалі" Дела «.
За п'ять років перебування на посаді Смілянський кілька разів погрожував урядам і прем'єр-міністрам, що «Укрпошта» припинить доставку пенсій, якщо їй не буде підвищено тариф.
«Інтерес Ріната Ахметова до „Укрзалізниці“ більш ніж очевидний. ЗМІ неодноразово писали про те, як важливі для олігарха занижені тарифи „УЗ“ і пріоритетне надання вагонного парку за демпінговими цінами. Крім того, коли на „УЗ“ є менеджер, „зручний“ для найбагатшої людини в Україні, держмонополіст грає на стороні вантажовідправників в конфлікті з вагонобудівними і вагоноремонтними заводами, відтягуючи модернізаційні процеси і закриваючи очі на ввіз старих вагонів з країни-агресора», — вважають автори матеріалу.
У статті нагадали, що Смілянський паралельно з роботою в «Укрпошті» також входив до наглядової ради «Укроборонпрому». Журналісти відзначають, що доступ американського громадянина до такого активу повинен бути предметом інтересу СБУ.
Аналізуючи фінпоказники «Укрпошти», автори матеріалу пишуть: у 2017 році — збиток 177 млн грн, у 2018-му — збиток 508 млн грн, у 2019 році — прибуток у 405 млн грн за рахунок компенсації від Пенсійного фонду за доставку пенсій, в пандемічному 2020 році — 164 млн грн прибутку на тлі загального підвищення попиту на онлайн-доставку. За підсумками першого кварталу 2021 року — збитки становлять вже 168 млн грн. До кінця 2017-го Смілянському так і не вдалося завести в Україну американського гіганта онлайн-торгівлі компанію Amazon. Крім того, всі обіцянки цифровізувати і комп'ютеризувати «Укрпошту» також не реалізовані.
«Свою посаду в „Укрпошті“ Смілянський залишає без затвердження звіту перед урядом і без проведеного аудиту витрачання коштів і впровадження „реформ“ з боку Державної аудиторської служби…» — нагадує «Дело».
Фото зі сторінки Ігоря Смілянського у Facebook
807Читайте нас у Facebook