Бійня у трамвайному депо: 10 людей стали жертвами масового вбивства у США
З 27 травня у США оголошено національний траур, який триватиме три доби. Президент Джо Байден розпорядився приспустити прапори над Білим домом та іншими будівлями урядових установ в пам'ять про загиблих внаслідок масового вбивства у місті Сан-Хосе, штат Каліфорнія. Голова держави підкреслив, що це робиться, щоб віддати шану загиблим внаслідок аналогічних інцидентів, які трапилися за останні тижні у штатах Джорджія, Колорадо, Південна Кароліна й Індіана. Прапори буде приспущено над усіма урядовими установами у країні, військовими базами, кораблями та посольствами США до 30 травня.
Байден закликав Конгрес США «вжити негайних заходів», щоб покласти край хвилі насильства із застосуванням вогнепальної зброї. Президент упевнений, що законодавці повинні докладати більше зусиль для розв'язання цієї проблеми. «Кожне життя, відібране кулею, пронизує душу нашого народу», — сказав Байден.
О 06:30 за місцевим часом 26 травня у Сан-Хосе сталася стрілянина на території трамвайного депо. Поліція встановила, що вогонь відкрив 57-річний співробітник транспортної компанії Valley Transportation Authority (VTA) Семюел Кессіді. Мотив поки не відомий.
Кессіді застрелив вісім людей, ще кілька співробітників компанії отримали поранення. Одного з них доставили до лікарні у критичному стані, де він згодом помер від вогнепальних поранень.
Семюел Кессіді наклав на себе руки, коли на місце стрілянини прибула поліція. Таким чином, загальна кількість жертв у Сан-Хосе становить 10 осіб. Наймолодшій з них було 29 років, найстаршій — 63 роки.
До розслідування приєдналося ФБР. Федерали ретельно перевіряють зв'язки Кессіді. Поки ніщо не вказує на те, що це міг бути теракт або що у справі є расовий аспект.
Під час стрілянини на території депо знаходилося близько 80 осіб. Їх евакуювали. У депо була проведена перевірка на предмет наявності вибухових пристроїв. На кілька годин у місті було призупинено рух трамваїв.
Вдень на місці трагедії побував губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом. «Країна повинна вжити негайних заходів, щоб зупинити це насильство зі зброєю. Мене не покидає відчуття, що все це відбувається знову, і знову, і знову. І я питаю, що за пекло відбувається у Сполучених Штатах Америки?» — сказав губернатор.
За останній час у США сталося багато подібних інцидентів. Зокрема, в середині квітня вісім людей загинули внаслідок стрілянини на поштовому складі Fedex у місті Індіанаполіс, стрілок наклав на себе руки. 9 травня шість осіб були застрелені на вечірці у Колорадо-Спрінгс. Озброєний чоловік зайшов у будинок-трейлер, де проходило святкування дня народження та на очах у присутніх там дітей застрелив свою подругу та ще чотирьох осіб, після чого наклав на себе руки.
Управління охорони здоров'я США (CDC) у своєму останньому статистичному звіті зафіксувало 39 тисяч 740 смертей від вогнепальної зброї у країні за 2018 рік. Це майже 110 смертей на день.
1240Читайте нас у Facebook