- 07:00 Просто хочеться плакати: в Мережі порівняли пенсії в ЄС і Україні
- 06:02 Східний гороскоп на неділю, 22 червня: що принесе «День собаки-сьорбаки»
- 05:00 Принц Вільям святкує: майбутньому королю виповнилося 43 роки
- 04:04 Після ударів Ізраїлю по Ірану: що говорила Баба Ванга про початок Третьої світової війни
- 03:20 «Вау, русалка!»: дружина внука Алли Пугачової показала фігуру у бікіні
- 03:01 Зобов’язаний знати кожен власник кота: названо 6 основних правил котячого етикету
- 00:06 Клубний чемпіонат світу-2025 з футболу: календар, результати та відеоогляди матчів, розклад телетрансляцій
- 21.06 22:27 Ефект Дідро: розуміння цього явища допоможе уникнути зайвих витрат
- 21.06 22:01 Спаржа з часником і пармезаном: королівські ласощі, які готуються дуже просто і швидко
- 21.06 21:31 Не дозволяла солодке: Дженніфер Еністон поділилась трьома важливими життєвими уроками від мами
- 21.06 21:02 Призводить до перевтоми: несподівані побічні ефекти надмірного вживання кави
- 21.06 20:35 Осиротів півторарічний син: захисник з Хмельниччини не пережив важке поранення, яке отримав у бою
Всесвітній день блондинок: цікаві факти та історія свята

В останній день весни, 31 травня, блондинки всього світу відзначають своє свято. За однією з версій, свято виникло після виходу у прокат в 2001 році американської комедії «Блондинка в законі».
За іншою, група американських жінок-адвокаток вирішила довести, що блондинки можуть бути не тільки красивими, але й розумними. Потім ініціативу підхопили у всьому світі.
У світі у цей день організовують різні паради, конкурси та навіть придумують премії, якими нагороджують представниць натурального блонду.
Як відомо, за колір волосся відповідають гени. Світлий колір волосся вважається рецесивною ознакою, темний — домінантною. Це означає, що блондину повинні передатися дві алелі цього гена (від батька й матері). Брюнетам — достатньо однієї. У світловолосих людей від природи менше темного пігменту меланіну.
Найчастіше натуральні блондини й блондинки зустрічаються на півночі Європи, в Скандинавських країнах. Відомо, що світловолосих жінок у світі більше, ніж світловолосих чоловіків.
Жінки завжди хотіли міняти свою зовнішність. У Стародавньому Римі, щоб стати блондинкою, представниці прекрасної статі наносили на волосся знебарвлювачі й годинами проводили час під палючим сонцем.
У 19 столітті для фарбування волосся у блонд стали використовувати перекис водню, який руйнував темний пігмент меланін. З нього почалася революція у фарбуванні волосся.
Серед відомих блондинок, які від природи мали темний колір волосся, Мерилін Монро, Шарліз Терон, Скарлетт Йоханссон. Популярними вони стали зі світлим кольором волосся.
Про білявок багато анекдотів, жартів й фільмів, як про легковажних та недалеких жінок. Однак численні тести на IQ, а також історії успішних жінок спростовують такий міф.
За словами вчених, за останні 50 років у світі кількість блондинок скоротилася з 49% до 14% від загальної чисельності населення планети. Припускають, що через двісті років на нашій планеті зовсім не залишиться натуральних світловолосих людей.
Фото: https://ua.depositphotos.com
Читайте нас у Facebook