COVID допоміг: у Британії рекордна кількість мільярдерів, 15 з них — вихідці з колишнього СРСР
Британська газета The Sunday Times опублікувала свій щорічний список найбагатших людей у Сполученому Королівстві. До нього увійшов 171 мільярдер (стан оцінюється експертами видання в фунтах, «ФАКТИ» перевели ці цифри в долари для зручності читачів). І це на 24 мільярдери більше, ніж торік. Так що пандемія коронавирусу допомогла британським багатіям встановити своєрідний рекорд — за всю 33-річну історію рейтингу це найбільше поповнення нових імен в ньому за рік.
Виріс і сукупний капітал британських багатіїв. За рік він збільшився на 22%, досягнувши 847,7 мільярда доларів. «Серія локдаунов створила прибуткові можливості для онлайн-ритейлерів, підприємців, пов'язаних з соцмережами, та студій комп'ютерних ігор», — стверджує The Sunday Times.
Ще одна цікава особливість — 15 осіб, що увійшли до списку, є вихідцями з колишнього СРСР.
До рейтингу увійшли 53 жінки, але тільки 10 з них заробили свої багатства самостійно. Решта отримали їх у спадок або завдяки вдалому заміжжю.
Очолює список уродженець Одеси Леонард Блаватник (на фото) з капіталом 32,6 мільярда доларів. Причому за останній рік бізнесмен збільшив свої статки на 10,2 мільярда доларів, що дозволило йому піднятися з третього місця на перше. Останній раз Блаватник був на вершині рейтингу в 2015 році. Значний приріст капіталу «українському Мідасу», як називають 63-річного Леонарда британські ЗМІ, забезпечила стримінгова компанія Dazn, що спеціалізується на показі спортивних змагань. Вона почала працювати в грудні минулого року. Крім того, зросли в ціні акції компанії Warner Music — контрольний пакет знаходиться в руках Блаватника. Леонард одружений на Емілі Епплсон. У подружжя четверо дітей. Бізнесмену належать два особняки: в Лондоні — вартістю 300 мільйонів доларів та у Нью-Йорку — вартістю 370 мільйонів доларів.
Сер Джеймс Дайсон посідає в рейтингу четверте місце. З минулого року він опустився на одну позицію, хоча став багатшим на 142 мільйони доларів. Його капітал оцінюється тепер в 23,1 мільярда доларів. Основне джерело — компанія Dyson, яка виробляє побутову техніку. Сер Джеймс також є одним з найбільших землевласників Великобританії. У нього більше землі, ніж у королеви! За останні п'ять років Дайсон вклав майже 4 мільярди доларів у розробку та виробництво роботів, вивчення й розвиток штучного інтелекту та ряд інших новітніх технологій. Разом з тим він відмовився від проєкту створення власного електромобіля, хоча витратив на цю ідею майже 30 мільйонів доларів. Сер Джеймс є затятим противником Brexit. Він перевів штаб-квартиру своєї компанії з Британії до Сінгапуру на знак протесту та сам переїхав туди. Однак два роки тому не витримав і повернувся в Лондон, хоча залишив головний офіс Dyson в Сінгапурі. Серу Джеймсу 2 травня виповнилося 74 роки. Одружений з 1968 року на Дейрдрі Хіндмарш. У пари двоє синів і дочка.
Роман Абрамович знову увійшов до десятки найбагатших жителів Великобританії. З минулого року йому вдалося піднятися з 12-го на восьме місце, збільшивши свій капітал на 2,8 мільярда доларів. Тепер стан 54-річного бізнесмена з Росії оцінюється в 17,2 мільярда доларів. Абрамович міцно осів у Британії. Тільки в Лондоні йому належить нерухомість, загальна вартість якої перевищує 300 мільйонів доларів. Лондонський «Челсі» 29 травня завоював головний клубний футбольний трофей Європи, здолавши «Ман Сіті» в фіналі. До речі, Роман проявив рідкісну проникливість і першим з усіх власників англійських клубів відмовився від участі «Челсі» в Суперлізі, що врятувало команду від гніву УЄФА. Абрамович був тричі одружений. Всі його шлюби завершилися розлученнями. У нього п'ятеро дітей від другої дружини і двоє дітей від третьої.
Джоан Ролінґ входить до числа найбагатших жінок у Великобританії з капіталом 1,2 мільярда доларів. Хоча в минулому році письменниця збільшила свої статки на 35,5 мільйона доларів, її позиція в рейтингу погіршилася — авторка романів про Гарі Поттера опустилася на 18 місць і посідає тепер 196-е місце в списку. 55-річна Ролінґ продовжує творити. У 2020 році вийшла її нова книга «Ікабог», до речі, перший дитячий твір Джоан за останні 16 років. У жовтні нинішнього року очікується вихід книги «Різдвяне порося». Минулий рік був для Ролінґ непростим. Її звинуватили у трансфобії, після того як письменниця в соцмережах обурилася терміном «люди, які менструюють». Джоан визнала його принизливим для жінок. Шум зчинився великий. У запалі дискусії Ролінґ повернула премію Роберта Кеннеді з прав людини. Письменниця одружена з лікарем Нілом Мюрреєм. Це її другий шлюб. Від першого чоловіка Джона народила дочку Джессіку. Їй зараз 27 років. Синові Ролінґ і Мюррея Девіду 24 березня виповнилося 18 років.
Королева Єлизавета II перебуває поза рейтингом, хоча розмір її капіталу відомий — 518 мільйонів доларів. Її Величність за рік стала багатшою на 21,3 мільйона доларів. 21 квітня королеві виповнилося 95 років, однак святкування не було — королева оплакувала свого 99-річного чоловіка принца Філіпа, який помер 9 квітня. Основу особистого капіталу Єлизавети складають її земельні володіння та успішні інвестиції. Мало хто знає, але королева серйозно захоплюється філателією. Її колекція марок оцінюється у 150 мільйонів доларів!
1278Читайте також: Завдяки пандемії 26-річний ліванець став наймолодшим мільярдером Британії
Читайте нас у Facebook