«Ключове питання на зустрічі Байдена і Путіна — Україна. Це питання світобудови на найближчі десятиліття», — Піонтковський
«Ключове питання на зустрічі Байдена і Путіна, якщо вона відбудеться 16 червня, — Україна», — пише в блозі на «Ехо Москви» Андрій Піонтковський.
«Це питання світобудови на найближчі десятиліття. Так само, як на зустрічах в Ялті в кінці 2-ї світової війни головним конфліктним питанням була Польща. Рузвельт і Черчілль здали в Ялті Сталіну Польщу, а з нею ще й пів-Європи, що зумовило хід світової історії з 1945 по 1989 роки. У них, правда, не залишалося великого вибору.
Саме слово Ялта стало тоді символом капітуляції Заходу перед політичною волею і військовою міццю радянського диктатора, а сьогодні, 75 років по тому, воно ж звучить абсолютно неадекватним вимогою кремлівського в'язня до США.
«Дайте мені нову Ялту, зону моїх виняткових інтересів і домінування на всьому пострадянському просторі».
Російська влада звертається за вирішенням своїх геопсіхологіческіх проблем явно не за адресою. Органічно не здатні в Кремлі зрозуміти, що проблема їх не в англосаксів, яка їм нібито постійно паскудить, а перш за все в них самих, в тому, що ніхто з наших сусідів сам ніколи не відправиться покірно на зону в їх гребанний «Ялту».
Тому і захлинулася російська агресія в Україні ще при повній відсутності серйозної підтримки України з боку Заходу. Ментально Україна вже пішла від Москви назавжди.
Тому в маніакальною гонитві за аншлюсом Кремль упустив минулої осені шанс постати перед народженим з масових протестів білоруським громадянським суспільством рятівником від божевільного диктатора і назавжди втратив Білорусь.
Тому в Закавказзі сьогодні — Азербайджан, який вступив в НАТО (один народ, дві країни), і ті, що ненавидять Кремль Грузія (за анексію) і Вірменія (за зраду). Туреччина вперше за останні 150 років утвердилася на порозі Північного Кавказу і на узбережжі Каспію. А про Казахстан і Середню Азію в контексті нової Ялти непристойно навіть нагадувати.
То яку ж нахрен Ялту збирається Путін обговорювати з Байденом? Він вважає, що демонстрацією військових м'язів, загрозою масштабного вторгнення в Україну він вже здобув якусь «перемогу»: називав його «вбивцею» президент США пропонує йому тепер зустріч як «керівнику великої держави». Незважаючи на всі свої провали на пострадянському просторі, Путін все ще вважає себе там Наглядачем по району. А Байдена сприймає як рішалами з сусіднього кварталу, з яким належить перетерти якісь прикордонні питання за спиною носіїв цих питань.
Але Байден приїжджає на зустріч як Лідер Заходу / Вільного Світу, що включає в себе Україну, з єдиною і, як він любить повторювати, unwavering позицією по Україні.
Байден дійсно ініціював цю зустріч, але перш за все для того, щоб в прямому спілкуванні, що виключає будь-який непорозуміння, гранично дохідливо пояснити, хто дивиться, яку величезну ціну (політичну, економічну, військову) доведеться тому заплатити за вторгнення вглиб України.
У кращих чекістських і блатних традиціях Путін буде заперечувати, що у нього були такі наміри і одночасно вимагати плату за відмову від них.
Женева стане не Ялтою 2, а Мальтою 2. Обговоренням умов почесну капітуляцію СРСР / РФ вже не в З-й, а в 4-й світовій війні.
PS
Найбільш послідовно філософію путінської 4-й світової війни озвучив свого часу військовий злочинець колишній потішний прем'єр ДНР генерал-майор філософських військ ФСБ новоспечений кандидат в депутати ГД РФ від партії «Єдина Росія» Бородай:
«Межі Русского Мира значно ширше кордонів Російської Федерації. Я виконую історичну місію в ім'я російської нації, суперетносу, скріпленого православним християнством. Так само як на Кавказі я борюся на Україні проти сепаратистів, на цей раз не чеченських, а українських. Тому що є Росія, велика Росія, Російська імперія. І тепер українські сепаратисти, які знаходяться в Києві, борються проти Російської імперії «.
Помри, Бородай, краще не скажеш! Платформа Нової Ялти сформульована з позамежної відвертістю. Тільки не спадало Бородай і Путіним в голову, що в подібній системі геополітичних координат вони самі сепаратисти, підступно змінили Великої імперії Чингіз-хана і династії Юань? Прo це вже грунтовно замислюються ввічливі жовті люди в Пекіні. Але це вже історія наступного, 5-й світової війни".
Матеріали, розміщені у рубриці «Блоги», відображають власну думку автора та можуть не співпадати з позицією редакції.
1354Читайте нас у Facebook