- 10:49 Підгортання та захист від шкідників: що у червнів варто зробити з картоплею та цибулею на городі
- 10:23 Нічого не до вподоби: мережа відреагувала на тренди від відомого дизайнера
- 09:59 У Києві перекрили дві дороги та зачинили станцію метро: де діють обмеження
- 09:54 Президент українського футзального клубу загинув на війні
- 09:28 Пенсійна реформа в Україні: як на виплати вплинуть «бали»
- 08:56 Окупанти атакували Запоріжжя «шахедами»: в місті є постраждалі
- 08:18 Близнюки дізнаються багато цікавого, а перед Стрільцями відкриються нові можливості: гороскоп на 14 червня та порада мольфара
- 13.06 22:28 Прикраса з історією: чому тіара знову в тренді
- 13.06 22:01 Секрет теплих зустрічей: приготуйте рідним фантастичне медове печиво до ароматного чаю
- 13.06 21:31 Хоче яхту та гарячих хлопців: Дженніфер Лопес надихається Леонардо Ді Капріо
- 13.06 21:00 Як побороти гниль на вишні: прості та доступні способи, що творять дива
- 13.06 20:35 Кабмін передав частину функцій від органів соцзахисту до Пенсійного фонду: що важливо знати
Довести факт роботи буде неможливо: в Держпраці розповіли, як перевірити легальність свого працевлаштування

Після переходу з паперових трудових книжок на електронні нерідко звучали побоювання з приводу непотрапляння даних про працевлаштування в єдину базу Пенсійного фонду. Зараз стало зрозуміло, що обережність буде не зайвою, і працівникові краще самому перевірити, чи є він серед офіційно працевлаштованих. Про це повідомив тимчасовий в.о. глави Держпраці Віталій Сажієнко в інтерв'ю «Мінфіну».
Як пояснив представник Держпраці, роботодавець при прийомі на роботу людини теоретично може проігнорувати вимогу закону і не повідомити в ПФУ про нового працівника: «З'ясувати це питання можна, звернувшись до Пенсійного фонду із запитом про наявність повідомлення про прийняття на роботу. Якщо таке повідомлення відсутнє, роботодавець не оформив належним чином трудові відносини».
Подати в скаргу на роботодавця працівники можуть у Держпраці або в його територіальні органи. «Це можна зробити письмово, в електронному вигляді, на особистому прийомі або зателефонувавши на урядову „гарячу“ лінію», — пояснює Сажієнко. Отримавши сигнал, інспектори прийдуть на підприємство з перевіркою.
Також керівник Держпраці радить не зволікати, якщо виявилася відсутність у базі ПФУ інформації про нове місце роботи. «Порада незадекларованим співробітникам: якщо ви знаєте, що працюєте неофіційно — звертайтеся, коли ви ще працюєте. Після того, як ви втратите цю роботу, довести факт її виконання буде набагато складніше», — попереджає представник Держслужби.
Нагадаємо, після переходу на електронні трудові книжки було оголошено п'ятирічний перехідний період, коли відомості з паперових носіїв будуть переноситися в електронний реєстр. А в Пенсійному фонді роз'яснили, як підтвердити стаж, якщо не виявилося записів про періоди роботи до 1 січня 2004 року або в інформації є неточності.
Фото Сергія ТУШИНСЬКОГО, «ФАКТИ»
2164Читайте нас у Facebook