- 17:24 Вони досі користуються титулами: королівські експерти роздратовані Меган та Гаррі
- 16:57 Як позбутися павуків у будинку: прості лайфхаки для домогосподарок
- 16:33 «Нема в путіна жодних аргументів»: польський чиновник про бойові дії рф влітку
- 16:11 «Шахтар» дізнався першого суперника в Лізі Європи: результати жеребкування 1-го відбірного раунду
- 16:07 Молоко допоможе огіркам швидше дозріти, але тільки не магазинне: три рецепти підживлення
- 15:41 В Україні збираються змінити систему пільгового проїзду ветеранів у громадському транспорті: що пропонують
- 15:32 Протидіють зниженню цін на ліки в інтересах великих виробників: Кушнірук про дії МОЗ на фармринку
- 15:22 «Словаччина не має причин страждати через Україну»: Фіцо знову зробив скандальну заяву
- 15:05 Зростання мит на сою і ріпак підірве довіру до українського експорту в світі, — експерти
- 14:52 Багет із фаршем для перекусу на природі: готується за 10 хвилин на сковорідці або мангалі
- 14:43 Допоможіть збивати «шахеди»: небесні янголи вогневої групи ДФТГ «Мрія» звернулися до українців
- 14:23 Трамп готує Ірану «останню пропозицію»: про що йдеться
Чи будуть збережені зарплатня та трудовий стаж відсторонених від роботи антивакцинаторів

З 8 листопада будуть усуватись від виконання професійних обов'язків працівники центральних органів (та їхніх територіальних підрозділів) виконавчої влади, всіх підрозділів місцевих держадміністрацій та всіх закладів освіти й наукових установ, якщо вони не вакциновані від СOVID-19. Виняток — особи, що мають довідку про абсолютні протипоказання до щеплення від коронавірусу. До речі, про необхідність дійсних тестів на ковід для роботи тих, хто не хоче чи не може вакцинуватись, в постанові Кабміну — ні слова.
На керівників цих підприємств, органів та установ покладені обов'язки контролю за проведенням щеплень підлеглих, а також відсторонення від роботи тих, хто відмовляється чи ухиляється від вакцинації, з виданням відповідного наказу (з обов'язковим повідомленням про це нещепленого працівника). У разі невиконання розпорядження уряду керівників можуть оштрафувати на суму від 34 000 до 170 000 гривень.
На час такого відсторонення оплата праці працівників та державних службовців здійснюється з урахуванням частини першої статті 94 Кодексу законів про працю України, частини першої статті 1 Закону України «Про оплату праці» та частини третьої статті 5 Закону України «Про державну службу», — вказано в постанові. Нормальною мовою це означає: без збереження зарплатні, бо згідно з вказаними нормами закону заробітна плата нараховується за виконану роботу. А її працівник виконати не може через відсторонення. Більш того, оскільки під час відсторонення на нараховується заробітна плата, то й не виплачуються внески, необхідні для нарахування страхового стажу для призначення пенсії та оплати лікарняних.
Допустити до роботи (знову ж таки — з відповідним наказом) відстороненого працівника можна тільки після того, як він надасть сертифікат чи довідку про вакцинацію. Або коли дія постанови про обов'язковість щеплень від СOVID-19 буде призупинена (скоріш за все, аж після можливої відміни адаптивного карантину в далекому майбутньому). Хоча вже зараз чути голоси, які пропонують внести цю вакцинацію до Національного календаря профілактичних щеплень, що мають статус обов'язкових в Україні.
На що ще чекати українцям останнього місяця осені, читайте у матеріалі «Звільнення невакцинованих, штрафи у транспорті та протипоказання до щеплень: що зміниться з 1 листопада».
Фото https://ua.depositphotos.com/
3198Читайте нас у Facebook