- 16:24 Чомусь усі тікають: принц Гаррі та Меган Маркл зіткнулися з плинністю кадрів
- 16:21 Глобальний злив акаунтів: фахівці попереджають про витік 16 мільярдів облікових даних Apple, Facebook, Google, Telegram та інших
- 16:03 Краще пізно, ніж ніколи: ще встигнете посадити це на городі у червні
- 15:54 Його улюблена пісня: Святослав Вакарчук привітав сина з днем народження
- 15:50 Ще одна група українських полонених повернулася додому
- 15:37 Субсидія «у спадок»: хто має на неї право
- 15:23 ЄС пропонує включити Україну до своєї роумінгової зони: коли це може статися
- 14:54 Провідні європейські дипломати проведуть з Іраном переговори щодо ядерної зброї — ЗМІ
- 14:22 Загроза зростає: росія посилює військову присутність поблизу Фінляндії
- 14:06 Корупційний скандал: у ЗМІ звинуватили DeJure у відсутності звітів за використання 108 млн грн донорських коштів
- 14:01 Хашлама від Олексія Міля: навариста і неймовірно смачна
- 13:54 Парламентарі звернуться до Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо зловживань Ірини Кременовської та Олексія Святогора
Яка відповідальність загрожує власникам фальшивих COVID-сертифікатів та як її уникнути

Відповідальність за використання фальшивого COVID-сертифіката передбачена статтею 358 Кримінального кодексу, де прямо йдеться про використання явно підробленого документа. Таким чином, настане відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн) або арешту строком до 6 місяців або обмеження волі до 2-х років, пояснив в інтерв'ю «ФАКТАМ» кандидат юридичних наук, експерт з кримінального права Григорій Вусатий.
За його словами, поки що це кримінальне правопорушення законодавець відносить не до тяжких злочинів, а до кримінальних провин.
Якщо ж, отримавши підроблені сертифікати, але не встигнувши їх використати, громадяни повідомлять про це правоохоронні органи, вони можуть уникнути кримінальної відповідальності.
Читайте також: В українців без щеплення забиратимуть COVID-сертифікати: у Мінцифри озвучили основні проблеми
Використання підробленого документа означає вчинення кримінального проступку. І тут важливим буде, чи повідомив громадянин про це правоохоронцям, чи ті самі виявили правопорушення.
У першому випадку він може укласти договір із прокурором, у рамках якого набуде статусу підозрюваного чи обвинуваченого, про визнання винності. Якщо людина укладе договір про визнання провини та сприятиме органам досудового розслідування (погоджуватися з тим, як кваліфікуються ці дії, допомагатиме слідству встановити об'єктивну істину тощо), тоді вона може претендувати на укладення договору про визнання провини.
«По суті, йдеться про компроміс з державою. Це дає людині можливість, що суд призначить їй покарання і одразу звільнить її. Як наслідок, людину визнають такою, що не має судимості. За таких варіантів поведінки згодом людина зможе безперешкодно вакцинуватися» , — підкреслив юрист.
Нагадаємо, адвокат, кандидат юридичних наук Денис Головін раніше роз'яснив, чи роботодавці мають право виганяти з роботи невакцинованих і дав пораду тим, хто вже потрапив у таку ситуацію.
679Читайте нас у Facebook