- 22:28 Як вибрати фініки: є фактор, який ви не враховуєте
- 22:01 Неймовірно смачні в'ялені овочі: за цим рецептом готуються легко та просто
- 21:31 Латиноамериканська двійниця Брітні Спірс — фаворитка на роль у біографічному фільмі про співачку
- 21:01 Як перевірити, чи була полуниця обприскана: цей спосіб «розкаже» вам правду
- 20:44 «Штрудель з лососем, поданий з соусом зі сметани з цедрою лимона та кропом, — це неймовірно смачно», — кулінарка Оксана Вознюк
- 20:32 «Боронив країну на Курському та Сумському напрямках»: російські окупанти вбили захисника з Житомирщини
- 20:06 Курячо-овочевий пиріг: такий соковитий, що аж тане у роті
- 19:54 Близнюкам — «Королева Пентаклів», Терезам — «Сонце», а Стрільцям — «Маг»: Таро-прогноз та поради карт на 17 червня
- 19:45 Очей не можна відвести: мережа в захваті від Наталі Могилевської у купальнику
- 19:32 На сцену повертатись на планує: стало відомо, чи загрожує Аллі Пугачовій заборона на в’їзд до Латвії
- 19:18 Щонайменше півтора року: скільки часу піде у рф на ремонт пошкоджених літаків Ту-160М
- 19:05 Пенсії в Україні — кому стаж зарахується у подвійному розмірі
В ОП ініціювали віртуальні подорожі Чорнобилем і показали розсекречені документи

З ініціативи Офісу президента України у мережі запустили освітню та комунікаційну платформу «Чорнобиль. Подорож», яка стала продовженням мультимедійної виставки, відкритої на ВДНГ до 35-річчя Чорнобильської катастрофи.
Як повідомили в ОП, над проєктом працювала команда з понад двохсот фахівців: від істориків до радіологів. На сайті представлені розсекречені документи та наукові дослідження, що допомагають розібратися в причинах трагічних подій та зруйнувати поширені міфи про Чорнобиль.
Сайт створений за принципами скролітелінгу — як безперервна розповідь з мультимедійними елементами, що активуються під час гортання й натискання.
Тут можна здійснити інтерактивну подорож у просторі та часі: політати над сучасною Прип’яттю, радіолокаційною станцією «Дуга» та покинутими селами Полісся. Також платформа знайомить з історіями людей, чиї долі змінила катастрофа.
«Понад 600 тисяч людей брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Багато з них віддали своє життя та здоров’я заради життя інших та безпеки майбутніх поколінь. Ми маємо зберегти пам'ять про них та передати її нашим дітям та онукам», — зазначив президент Володимир Зеленський.
Історії свідків, сучасників аварії на ЧАЕС зібрані на сайті у блоці «Люди». Також є можливість, аби свою історію про Чорнобиль на сайті залишив кожен бажаючий.
«Тут має цінність кожна історія, кожен спогад людей у надзвичайних обставинах, свідчення ліквідаторів, науковців, інженерів, колишніх чиновників, військових та всіх, хто має, що сказати», — наголосив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.
Він також розповів, що з ініціативи президента Володимира Зеленського у Чорнобильській зоні починають втілювати інфраструктурні проєкти та запроваджують новітні технології, адже важливо, щоб Чорнобиль став не місцем забуття, а точкою розвитку та правильних висновків.
Проєкт створили Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, Держагентство з управління зоною відчуження та Міністерство культури та інформаційної політики.
Нагадаємо, у 2021 році у рамках програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» стартував ремонт доріг у Чорнобильській зоні. З 2015-го до 2019 року кількість туристів там збільшилася з 8 до 124 тис., з них майже 80% є іноземцями.
346Читайте нас у Facebook