- 00:36 Клубний чемпіонат світу-2025 з футболу: календар, результати та відеоогляди матчів, розклад телетрансляцій
- 19.06 22:28 Секрети ароматів, які стимулюють витрачати гроші: зверніть увагу на нюанси
- 19.06 22:01 Сирний пиріг з черешнею: легкий десерт готується за півгодини
- 19.06 21:31 Кеті Перрі викликала занепокоєння шанувальників відсутністю обручки
- 19.06 21:02 Найкраща спеція для мозку: яка трава може суттєво покращити пам’ять
- 19.06 20:59 Семирічну дівчинку, яка зникла в Одесі, знайшли вбитою
- 19.06 20:38 Ціни на нафту та хвиля мігрантів: Пелюховський про кризу у разі війни на Близькому Сході
- 19.06 20:35 Близько місяця у шпиталі боролись за його життя: на Вінниччині поховали 22-річного розвідника, якого важко поранили на Курщині
- 19.06 20:08 Кукурудзяний мус з двома видами сиру — можна тим, хто на дієті
- 19.06 19:59 «Тихий план «Б» від влади? Що пишуть ЗМІ про кандидата в очільники БЕБ Цивінського
- 19.06 19:43 У рф знайшли застосування новій зброї з КНДР: експерт розповів, чому вона може стати дуже небезпечною
- 19.06 19:16 Рве на шматки: популярна співачка вразила зміною
«Не їсти один одного»: що можна й не можна робити в Різдвяний піст

28 листопада у православних, греко-католиків та римо-католиків починається Різдвяний піст. Православна церква наполягає, що протягом 40 днів потрібно не так обмежувати себе в харчуванні, як приділяти увагу своєму духовному життю. Про це «ФАКТАМ» розповів отець Захарій, настоятель Свято-Миколаївського храму у Національному музеї побуту та архітектури (Пирогів).
У пост утримуються від м'ясних продуктів, молока, яєць. Риба дозволяється у суботу та неділю, а також на свята. У церковному календарі на пост припадає кілька великих свят, таких як Введення до храму Пресвятої Богородиці (4 грудня) та святителя Миколая Чудотворця (19 грудня). Особливо суворо підходять до вибору їжі в середу та п'ятницю, а в останній день посту не сідають за стіл «до появи першої зірки».
«Слід пам'ятати, що їжа не повинна бути в пріоритеті, і на неї не слід витрачати багато зусиль: вона повинна бути дуже простою і доступною. Краще з'їсти пісну кашу та присвятити час своїй сім'ї, заняттям, духовному розвитку. І головне у піст — «не їсти один одного», — наполягає отець Захарій.
За словами священнослужителя, головне у піст не їжа, а молитва, сповідь та покаяння. «Без молитви і покаяння піст — це звичайна дієта… Важливо, щоб примирилися ті, хто у сварці, бо злість, гнів, ненависть нівелюють результати старань того, хто постує», — підсумував він.
Як жили наші предки в період посту і що робили, якщо на пост припадало велике свято, докладно у статті «ФАКТІВ» «Пилипівка, або Різдвяний піст: народні традиції, обмеження та прикмети».
Фото Сергія ТУШИНСЬКОГО, «ФАКТИ»
664Читайте нас у Facebook