Брати готівкову гривню не потрібно: у НБУ дали поради українцям, які виїжджають за кордон на час війни
Національний банк дав поради тим співгромадянам, хто планує виїхати за кордон, рятуючись від війни у своєму регіоні. Інформація для нових біженців розміщена у Telegram регулятора.
Зокрема, акцентовано увагу на тому, що в період дії воєнного стану в Україні в банкоматах за кордоном можна знімати готівкову валюту як з валютних, так і з гривневих платіжних карток, а вивозити з України готівкову гривню недоцільно — ви або взагалі не зможете обміняти її за кордоном, або зможете обміняти за дуже невигідним курсом.
Готуємось до виїзду
Зняти валюту зі свого валютного рахунку в Україні можна у сумі до 30 тис. гривень в еквіваленті на день (тобто трохи більше тисячі доларів або близько 900 євро).
Офіційний курс гривні до долара з 24 лютого зафіксовано на рівні 29,25 грн/долар та 33,17 грн/євро.
Купівля іноземної валюти поки що заборонена (заборона діє з 24 лютого 2022 року), проте для відділень банків, що розташовані на територіях, що знаходяться під загрозою окупації державою-агресором (у разі наявності валюти), ця заборона знята з 8 березня.
Готівкову гривню рекомендовано заздалегідь зарахувати на свій картковий рахунок у відділенні банку (за наявності паспорта), через платіжні пристрої з функцією прийому готівки — термінали самообслуговування, банкомати з функцією прийому готівки.
Читайте також: Українці, які втратили роботу через війну, можуть отримати 6500 грн через «Дію»: опубліковано детальну інструкцію
Перетинаємо кордон
Вимога декларувати валютні цінності на суму понад 10 тис. євро на одну особу (в еквіваленті) діє, однак скасовано необхідність надання підтверджуючих документів про зняття готівки з власних рахунків та купівлю банківських металів.
Розраховуємося за кордоном
Для розрахунків за кордоном краще віддавати перевагу безготівковим розрахункам: гривневим та валютним платіжним карткам, а також додаткам ApplePay та GooglePay.
Важливо: за кордоном у банкоматах можна знімати готівкову валюту як з валютних, так і з гривневих платіжних карток. Конвертація за такими операціями відбуватиметься за курсом, встановленим міжнародною платіжною системою (а не курсом готівкового обміну).
898Читайте також: Виплата пільг, допомог та субсидій: Кабмін ухвалив важливу постанову щодо соціального захисту трьох груп українців
Читайте нас у Facebook