«Дачне ноу-хау»: як застосовувати соснові голки у боротьбі зі шкідниками
Якщо вірити військовим експертам та деяким астрологам, перемога України над путінськими орками близька, і невдовзі після перемоги багато жителів країни матимуть намір відкрити сезон робіт на дачі.
У зв'язку з цим українцям, які проживають у регіонах з хвойними лісами, напевно, буде цікавий оригінальний спосіб боротьби зі шкідниками в саду та на городі — за допомогою соснових голок.
Для цього потрібно взяти 1 кг хвої на 5 л води і помістити у темне місце на тиждень. Потім щодня помішувати настій, щоб отримати необхідні речовини з соснових голок. Після цього процідити. Перед обприскуванням кущів додати води до початкового об'єму. Додавання 20 г рідкого мила на 5 літрів настою підвищує його дієвість. Застосовувати настій соснових голок слід проти попелиці, мідяниць.
Читайте також: Третина квітня сприятлива для робіт на городі — що і коли краще садити
Коли настій треба приготувати терміново, можна взяти соснові голки, залити окропом у пропорції 1:1 і наполягати добу. Процідити, додати рідке мило — препарат готовий. Такий міцний настій слід перед застосуванням розбавити водою 1:5. Досвід городників показав, що обприскування треба проводити ближче до вечора. Ефект зростає багаторазово.
За нормами порада така: на кущ смородини — 1,5 л, на кущ агрусу — 1 л, на кущ малини — 2 л, на квадратний метр суниці — 0,2 л, на доросле дерево — 10 л. Смородину і аґрус обприскують на самому початку цвітіння, щоб запобігти появі вогневки. Операцію повторити з інтервалом 5 днів.
Настій із соснових голок допомагає суниці проти сірої гнилизни — це дуже важливо для збереження врожаю. Сосна пригнічує сіру гнилизну в період дозрівання ягід, тому непогано мульчувати посадки суниці сосновою хвоєю.
Нагадаємо, раніше «ФАКТИ» розповіли, як найкраще стимулювати зростання кімнатних рослин та квітів навесні.
Фото Pixabay
2788Читайте нас у Facebook