- 13:54 Окупанти атакували пожежну частину на Херсонщині: поранено трьох рятувальників
- 13:53 Бред Пітт та Інес де Рамон у «весільній» сукні відвідали прем'єру фільму «Формула-1»
- 13:22 Дітям можуть заборонити ходити до дитячих садків та шкіл, а батьків каратимуть: що відбувається
- 13:10 Став відомий суперник «Динамо» у кваліфікації Ліги чемпіонів: підсумки жеребкування
- 12:57 Благодійники продовжили грошову допомогу українцям: як отримати гроші
- 12:55 Все заради 15 млн грн: на Київщині офіцери сфальсифікували самогубство військового
- 12:50 Національна премія імені Патона: серед номінантів — службовці з неоднозначною репутацією
- 12:25 Порошенко пішов на співпрацю з партією влади заради закриття кримінальних справ, — ЗМІ
- 12:20 Хрест на планах путіна висадити десант біля Одеси: окупанти наразі не мають, що протиставити українським «вовчим зграям»
- 12:07 Україна U21 — Нідерланди U21: де дивитись сьогодні онлайн вирішальний матч у групі Євро-2025, ставки букмекерів
- 12:06 Зірки допоможуть: які знаки Східного гороскопу скоро купатимуться в грошах
- 11:59 Постраждали медики: російські терористи скинули вибухівку на авто екстреної медичної допомоги
Біженців, які повертаються в Україну, можуть змусити повернути виплачену в Польщі суму соцдопомоги: що важливо знати

Більшість українців, які рятувалися від війни, виїхали до Польщі, де вони отримали право на держдопомогу. Людям варто знати, що у певних випадках частину отриманих грошей, які виплачуються лише у тому випадку, коли українці знаходяться на теренах РП, їх змусять повернути.
Як повідомляє gsminfo.com.ua, в Управлінні соціального страхування країни (ZUS) пояснили, що українці мають повідомляти про свій від’їзд з Польщі. Інакше отримані кошти їм доведеться повернути, та ще й з відсотками, що нараховуються у якості покарання.
Наразі нашим співгромадянам надається такий самий пакет державної допомоги, як і полякам. Це — право на соцвиплати для дорослих, спеціальна програму для дітей 500+, послуги дитячого садочка та безкоштовне медичне обслуговування. Якщо українець повертається на батьківщину, то виплати припиняються. Але трапляється, що наші співвітчизники забувають попередити ZUS про свій від’їзд, або ж просто не знають, що це потрібно робити.
Якщо українці виїздять з країни більш ніж на 30 діб, то їх позбавляють права на виплати, а також інші безкоштовні послуги, що входять до пакету допомоги. У разі, якщо переселенець не відмовиться від державного утримання і соціальна служба продовжить його нараховувати, йому доведеться повертати незаконно отримані гроші.
Те, що людина покинула терени Польщі, ZUS дізнаються швидко, бо персонал має доступ до кількох різних держреєстрів, а також даних прикордонної служби.
Про від’їзд з країни люди можуть повідомляти онлайн з допомогою Платформи електронних послуг (PUE) соціальної служби. Потрібно обрати спеціальну форму (POG) та заповнити її. Причому інформувати польську соцслужбу необхідно не лише у разі повернення в Україну, а й у випадку переїзду до іншої країни Євросоюзу.
Нагадаємо, що українці у Польщі можуть подавати заявки на допомогу в рамках програми «Сімейний капітал опікунчий». Йдеться про грошову допомогу у розмірі 12 тис. злотих на другу та наступну новонароджену дитину у сім’ї.
Фото Pixabay
3769Читайте нас у Facebook