Як зрозуміти, що за вашим телефоном полюють шахраї: у Держпецзв'язку дали кілька слушних порад
Стати жертвою шахраїв може кожен, особливо зараз, коли до номера мобільного телефону прив'язані банківські картки, а в інтернеті можна знайти масу інформації про людину.
У Держспецзв'язку дали поради українцям, як протистояти загрозам у кіберпросторі, безпечно користуватися телефоном та інтернетом.
Експерти пишуть, що шахраї можуть отримати доступ до вашого номера телефону, щоб використовувати його надалі, наприклад, для доступу до онлайн-банкінгу, для зламування профілів у соцмережах і т.д.
Якщо втрачено SIM-картку, шахраї можуть спробувати відновити її дистанційно, без відома справжнього власника.
Переживати про те, що номером телефону цікавляться зловмисники, варто якщо:
- невідомі поповнюють ваш мобільний рахунок кілька разів на невеликі суми;
- вам нав'язливо дзвонять з різних невідомих номерів з несуттєвих приводів. Якщо пропустили такий дзвінок, то передзвонювати не потрібно.
Щоб додатково захистити номер телефону:
- забороніть або обмежте можливість віддаленої заміни SIM-картки у мобільного оператора;
- станьте персоніфікованим абонентом, зареєструвавши свій номер в оператора (це можна зробити як офлайн, так і онлайн). Тоді будь-які процедури з SIM-картою можна буде виконувати лише після підтвердження особи за допомогою паспорту;
- дбайте про безпеку фінансового номера. Не викладайте його у відкритий доступ на будь-яких вебсторінках, не використовуйте для онлайн-шопінгу, не повідомляйте незнайомцям.
Читайте також: «Шахраям знадобилося менше години для оформлення на моє ім'я трьох кредитів»: що робити, якщо вкрали SIM-картку або зламали «Дію»
Фото Pixabay
1914Читайте нас у Facebook