- 19:45 HIMARS вдруге за три дні накрив скупчення російських офіцерів: скільки було ліквідовано
- 19:33 Тельцям та Козерогам краще провести день на самоті, Рибам потрібен відпочинок: гороскоп на понеділок, 30 грудня
- 19:15 20 мільярдів євро на рік: Мельник вимагає від Німеччини збільшити допомогу Україні
- 18:49 Тривожна тенденція: підлітки масово залишають Україну
- 18:19 Обережно, вас зламали: що потрібно зробити, якщо хакери проникли у ваш аккаунт у Telegram
- 17:49 У Биків настав час позбутися рожевих окулярів, а Тиграм — вирушити в подорож: східний гороскоп на тиждень 30 грудня — 5 січня
- 17:21 «Шахраї й розбещені нахаби»: мультик показав Гаррі та Меган, як упала їхня популярність у США
- 16:59 Як зробити, щоб окуляри не запітнівали на холоді: простий лайфхак
- 16:50 Замість українських «Шарків» та «Фурій» АОЗ закупила польські «крила» на мільярд: що відомо
- 16:31 У новорічну ніч Землю накриє потужна магнітна буря
- 16:07 Лише раз на 33 місяці: в останній день року над Україною зійде рідкісний Чорний Місяць
- 15:49 Чому взимку може тріснути лобове скло машини: експерти назвали основні помилки автомобілістів
Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Рік створення: 1994
Скульптор: Antonio Ramos
Розмір: 45×42 cm
Лімітована серія Із експозиції «Shvets Museum»
В японській історії був тривалий період, коли багатьма провінціями правили сьоґуни — військові диктатори. На відміну від імператора і його вельмож, які проводили чи не весь свій час в імператорському палаці в Кіото, сьогуни мали реальну владу, що дозволяла їм керувати величезними вотчинами. І тривало це з 1192 року і практично до реставрації Мейдзі, що сталася 1868 року.
Так ось. Був серед них один надзвичайно войовничий сьоґун, на службі у якого було так багато вірних йому самураїв, що дозволяло йому вести постійні війни з усіма сусідами. Причому, з приводу. А часто взагалі без приводу. Відрізнявся він, щоправда, схильністю до філософських роздумів. І на відпочинку чимало часу проводив у розмовах з мудрецями. Ось тільки, знаючи запальну вдачу сьоґуна, не багато з них наважувалися вступати з ним у суперечку.
Одного разу сьоґун запропонував запрошеному до нього в гості мудрецю коротко викласти суть людського щастя. Співрозмовник, недовго думаючи, взяв чистий аркуш паперу і каліграфічним почерком вивів на ньому лише кілька слів: «Батько помер. Син помер. Онук помер. Прочитавши їх, сьоґун звично схопився за меч, вирішивши, що мудрець вирішив з нього посміятися. Але старий був спокійний, пояснюючи те, що спочатку викликало гнів у сьоґуна:
- Посуди сам, правитель. Якби твій улюблений син пішов у інший світ раніше за тебе, ти б напевне збожеволів від горя. Або якби раптом загинув твій єдиний онук, ви з сином разом втратили спокій і сон на довгий час. У тому й полягає суть моєї відповіді, що в кожній сім'ї все має йти своєю чергою. Так, як передбачено природою. Саме це я вважаю справжнім щастям.
Слід віддати належне сьоґуну — цього разу його гість повертався додому в кареті та у супроводі охорони, якій було доручено доставити в цілості та безпеці численні подарунки, вручені мудрецю.
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: