Українським медикам спростили працевлаштування за кордоном: що важливо знати лікарям та їхнім пацієнтам
Українці, які виїхали за кордон, рятуючись від війни, можуть офіційно працевлаштуватися, але здебільшого не за фахом — цьому заважає й незнання мови, й необхідність підтверджувати кваліфікацію та й наявність вільних місць.
Як повідомляють у Мінреінтеграції, аби допомогти медикам, які тимчасово знаходяться за кордоном, уряд ухвалив механізм підтвердження кваліфікації
Підтвердження статусу допоможе вирішити два актуальних питання:
- Лікарі в країні, де знайшли прихисток, зможуть заробляти, працюючи за фахом.
- Це спростить доступ до медичного обслуговування українським шукачам притулку за кордоном, які зможуть звертатися до лікарів-співгромадян.
Як зазначають в міністерстві, відтепер український медичний працівник може звернутися із заявою про верифікацію до відповідного органу управління закладу охорони здоров’я України. Після успішної верифікації йому видається довідка про освіту, кваліфікацію і професійний досвід українською й англійською мовами.
В Мінреінтеграції додали, що вже декілька країн-партнерок України висловили готовність запровадити спрощену процедуру працевлаштування для українських медичних працівників.
Нагадаємо, що час, який громадянин України офіційно попрацював за кордоном, додається до страхового стажу. Втім, це працює лише з країнами, які уклали відповідні угоди. Наприклад, з Польщею.
Фото Pixabay
463Читайте нас у Facebook