- 15:10 «Провальний вибір»: мережа рознесла «вокальні батли» «Голосу країни-13»
- 14:33 Допомагав мінувати дороги та здавав окупантам патріотів: на Харківщині впіймали рецидивіста, який служив росіянам
- 14:03 Поза конкуренцією: автоексперти назвали п'ять найкращих компактних седанів 2024 року
- 13:55 Відчистить раковину та позбавить запаху часнику: як «з розумом» використати кавову гущу
- 13:22 Лауреатами Нобелівської премії з медицини стали розробники вакцини проти COVID
- 13:14 Колишній підопічний українського тренера мало не вбив суддю: бідолаха відбувся відкритим переломом
- 13:07 Сили оборони отримали вже 230 авто за сприяння Favbet Foundation
- 13:00 Молоді брат та сестра загинули, вистрибнувши з вікна багатоповерхівки у Києві
- 12:56 Чи оплатять працівникові лікарняний, якщо на підприємстві введено неповний робочий тиждень: у ПФУ дали відповідь
- 12:38 Кар'єрне зростання та фінансовий успіх: жовтень-2023 буде вдалим для п'яти знаків зодіаку
- 12:20 «Молимо Бога, щоб дочекатись сина»: батьки загиблого десантника облаштували символічну могилу, бо не можуть забрати його тіло з окупації
- 11:57 Росіяни всю ніч та ранок обстрілювали Херсон: серед поранених — поліцейські

Країна: Німеччина
Мануфактура: Meissen
Період створення: ХІХ ст.
Висота: 145 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
Представлена сьогодні до вашої уваги люстра є одним з чотирьох предметів знаменитого порцелянового комплекту під назвою «Пори року», в який входять камінний годинник, два свічники і цей казковий витвір, прикрашений безліччю витончених квітів та фігурками янголят.
Виготовлений у Саксонії виріб демонструє неймовірну майстерність фахівців Мейссенської мануфактури, яка першою у Європі почала виробляти фарфор, що ні в чому не поступається китайському. Для насолоди вишуканістю цього унікального набору ми створили в нашому музеї куточок, де на ручній роботі каміні з італійського мармуру (здобутого, до речі, у тому ж каррарському кар'єрі, з якого брав матеріал для своїх робіт геніальний Мікеланджело) відвідувачі можуть зробити селфі на тлі всієї цієї краси. І багато поціновувачів фарфорового мистецтва не відмовляються від можливості зафіксувати момент зустрічі з рідкісним витвором.
У зв'язку з цим мені хочеться розповісти вам коротку притчу про учня дзенського майстра, який дав йому незвичайне завдання: кілька днів поспіль юнак мав спостерігати за тим, що відбувається у парадній залі найбільшого караван-сараю міста.
На запитання вчителя, що найбільше запам'яталося учневі під час спостережень, юнак сказав:
- Мене вразило те, з якою ретельністю господар караван-сараю щодня протирав люстру, що прикрашає парадну залц. Робив він це завжди особисто, пояснюючи свою роботу тим, що люстра щодня покривається тонким шаром пилу, і якщо її не доглядати постійно, тоді з часом робити це буде все складніше і складніше.
- Тепер ти зрозумів, чому я тебе послав туди? — спитав майстер. — Я хотів, щоб для тебе стало очевидною важливість розуміння того, що людський розум потребує такого ж постійного догляду. Якщо ж цього не робити, то рано чи пізно нашарування пилу перетворять його на нікому не потрібний додаток до людини, яка втратила будь-яку цікавівть до життя…
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.