- 14:02 Відключення світла триватиме не один день: експерт розповів, чи буде світло на Новий рік
- 13:40 Не втратьте своє щастя: в якому місяці 2025 року у кожного знаку Зодіаку найбільше шансів зустріти кохання
- 13:26 Боголюбов і Тігіпко зіграли з державою в «наперстки», втрачено актив вартістю 15 млрд — Мартинов
- 13:20 Інваліди можуть опинитися у ЗСУ з 1 січня: як таке можливо
- 12:53 Фатальні помилки протоколів: під час пандемії COVID-19 були недооцінені противірусні засоби
- 12:47 Колишня найсильніша тенісистка світу знову вагітна
- 12:35 У США практично немає інструментів впливу на росію: аналітик про так званий фінський варіант завершення війни в Україні
- 12:20 Злочинці скинули військового на ходу з поїзда: втративши обидві руки й частину ступні, ветеран зберіг бажання жити й відкрив з дружиною кафе
- 12:01 Армія рф посеред дня обстріляла центральний ринок Нікополя: є важкопоранені
- 11:55 «Передноворічний настрій»: Максим Галкін показав Аллу Пугачову з молодшою донькою в однакових нарядах
- 11:38 Апеляцію Артура Ємельянова розглядатиме скандальний суддя ВАКС Панкулич: чи варто розраховувати на принципове рішення?
- 11:21 Серйозний удар для росії: ЗМІ про втрату суховантажного судна Ursa Major
Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Час випуску: 2003
Скульптор: Antonio Ramos
Розмір: 25×27 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
Дослідники назвали як мінімум одну з причин, через яку собаки великих порід у середньому живуть менше, ніж дрібні.
Експерти з Університету Аделаїди (Австралія) вивчили причини відмінностей у тривалості життя та смертності у 164 порід собак, починаючи з чихуа-хуа та закінчуючи німецькими догами. Проаналізувавши зібрані дані, вчені виявили, що великі собаки частіше вмирають від раку у молодшому віці порівняно з собаками дрібних порід.
Виявлений взаємозв'язок між розміром тіла собаки та тривалістю її життя може бути викликаний стрімким збільшенням габаритів тварин у процесі штучного відбору, за яким «не встигають» захисні системи організму, покликані вберегти його від раку. Результати дослідження, опублікованого в журналі The American Naturalist, узгоджуються з існуючою теорією старіння, відомою як теорія одноразової соми.
Ця теорія заснована на ідеї про те, що якщо організм вкладає значну частину своїх ресурсів у зростання та розмноження, то на довголіття та здоров'я, зокрема на захист від раку, їх уже не вистачає. Наприклад, самки щурів стають статевозрілими у місячному віці і за рік можуть народити до 80 щурів. Але вже у дворічному віці щур починає старіти, і рідко які звірята доживають до свого четвертого дня народження.
Оскільки більшість сучасних порід були виведені протягом останніх століть, у собак великих порід просто не було часу на розвиток адекватних систем захисту від раку, які мають інші великі ссавці. На думку вчених, у майбутньому організми собак великих порід можуть адаптуватися до розмірів тіла, що змінилися. Можливо, доги та алабаї стануть стійкішими до раку, але за це їм доведеться «заплатити», наприклад, меншою кількістю цуценят у кожному виводку.
Цілком імовірно, що адаптація великих собак відбудеться навіть при відборі людиною, адже заводчики зазвичай зацікавлені в тому, щоб їхні вихованці жили максимально довго, не страждаючи при цьому від раку.
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: