- 12:20 «Кілька днів не виходили з дому. Були наче прибиті»: телепродюсер Олексій Гончаренко про пережите під час війни
- 12:10 Частина Одеси залишилася без водопостачання через масштабну аварію: у місті величезні черги за водою
- 12:01 Де і коли дивитись у прямому ефірі Україна U21 — Фінляндія U21: розклад трансляцій та прогноз на матч Євро-2025
- 11:33 Не підійшла для жертвоприношення: нова версія трагедії в Дубаї з українською моделлю
- 11:11 Ухилянт ударив ножем військовослужбовця ТЦК в Одесі
- 10:44 У разі звільнення на пенсію можна вийти достроково, але є умови: у ПФУ пояснили нюанси
- 10:24 Нарешті це зробила: Jerry Heil двічі відкладала премʼєру нової пісні
- 09:56 Окупанти били вночі дронами та «Іскандерами»: під удари потрапили Донецька, Дніпропетровська та Харківська області
- 09:31 Українська медалістка Олімпійських ігор-2024 стала мамою
- 09:06 Безпілотники масовано атакували Крим: вибухи лунали в Сімферополі, Севастополі, Євпаторії, Алушті, Феодосії
- 08:42 Ізраїль атакував Іран і чекає на удар у відповідь
- 08:17 Овнам — енергія, Ракам — емоції, а Левам — творчість: гороскоп на 13 червня для всіх знаків Зодіаку
«У США дуже популярні „ловці сонця“, які люди підвішують на вікна», — майстриня Марія Румілова

У інтерв’ю «ФАКТАМ» Марія розповіла про свою творчість, поціновувачі якої живуть не тільки в Україні, а й у різних куточках світу.
«Поєднання прозорого глянцевого візерунка і матового фону — це дуже гарно»
— За фахом я архітекторка, — розповідає Марія Румілова. — З дитинства обожнювала малювати й саме тому обрала цей напрям. Серед улюблених предметів у академії були живопис та скульптура. А років десять тому я потрапила на майстер-клас з розпису скла і закохалася в цей вид мистецтва. З того часу в мене з'явилося таке хобі. Я експериментую з різними техніками вітражного розпису, вигадую щось своє. У своїх роботах використовую не тільки фарби та контури, але й кришталеві та скляні намистини різної форми (у вигляді квітів, листочків та інші).
— Які вироби зазвичай розписуєте?
— Це картини, ліхтарі, годинники й так звані «ловці сонця», які являють собою скляні інтер’єрні підвіски. Їх вішають на вікна для ефекту кольорових візерунчатих тіней на стінах. У своїй техніці я використовую також безконтурний вид нанесення фарби на скло, що дає відчуття різноплановості та об'єму. Також люблю малювати на матовому склі. Поєднання прозорого глянцевого візерунка і матового фону — це дуже гарно.

— У яких країнах відома ваша творчість?
— Мої роботи є у поціновувачів вітражного розпису у Франції, Італії, Німеччині, Сінгапурі, Гонконгу, Канаді, Австралії та навіть Новій Зеландії. Але, мабуть, найбільше їх у США, адже «ловці сонця», які я створюю, там надзвичайно популярні.
Коли почалася війна, я з дитиною поїхала в Латвію. В мене був лише рюкзак, в який я поклала також вітражні фарби та пензлики. Це було недарма, оскільки за допомогою них я могла заробляти нам з дитиною на життя в Латвії. Місцевим жителям дуже подобалися мої роботи. До мене навіть приходили журналісти й брали інтерв'ю. Зараз ми з дитиною вже пів року як повернулися до України, бо дуже складно було знаходитись далеко від рідної землі, рідних та друзів. І навіть зараз, попри складні часи, я продовжую займатися своєю улюбленою справою, бо в житті повинно бути місце і для чогось прекрасного.

«Частіше за все ідеї приходять вночі»
— Що у вашій роботі найскладніше? А що найцікавіше?
— В розписі скла є багато особливостей. Мабуть, головна для мене у тому, що тут немає права на помилку. Тобто можна фарбувати лише в один шар, бо при накладанні зверху другого шару, фарба буде морщитись і злазити. Всі переходи кольорів треба робити одразу. Ще фарба доволі довго сохне (майже дві доби триває повне висихання) і треба дуже уважно стежити, щоб на фарбу не потрапив пил, бо при висиханні це буде виглядати, м’яко кажучи, неестетично. Тому, коли робота сохне, я її чимось накриваю, залишаючи лише маленьку щілину для провітрювання.
— Скільки часу триває розпис виробу?
— На розпис ліхтаря або годинника в середньому йде десь 3−5 днів, в залежності від складності роботи. Інколи доводиться зафарбовувати по частинах і чекати, поки просохне кожна. Потім починається декорування намистинами, стразами…
.jpg)
— Чи створюєте попередньо ескізи?
— Спочатку я замислююсь над тим, що мені хотілося б намалювати. Зазвичай це щось пов’язане з природою: квіти, дерева… Потім роблю ескізи олівцем на папері — і в процесі вже народжується певна композиція.
— Чи траплялись у творчості дива?
— Містики не пригадаю, проте іноді відбуваються дуже дивні збіги обставин у моїй роботі. Коли я працюю, то вмикаю якийсь серіал. І ось під час прослуховування цього серіалу (адже дивитися не маю можливості) мені почали приходити замовлення зі США — і замовники мали саме такі імена і навіть прізвища, як і герої цього серіалу, навіть назви міст збігалися. Які ще дива? Цікаво, що найчастіше за все ідеї приходять до мене вночі. Я завжди записую їх, щоб зранку не забути.
— Які найцікавіші відгуки отримували від поціновувачів вашої творчості?
— Якось замовник із США надіслав фото із моєю роботою у себе на вікні, а за вікном — пташка колібрі. Він написав: «Дивіться! Навіть колібрі подобається цей „ловець сонця“!».
«Моє творче кредо — вірити в дива і здійснення мрій, творити з любов’ю у серці»
— Що вас зазвичай надихає на творчість?
— Природа у всіх її проявах. Дуже люблю дерева, а також ельфійські мотиви, візерунки, щось фантазійне.
— Яка робота у вас улюблена?
— Одним із найулюбленіших ліхтарів є «Чарівний ліс». Малюнок зроблено на матовому склі. «Чарівний ліс» — це перший ліхтар, в якому я спробувала замінити звичайне скло на матове і розписати його. Ліс стає справді чарівним, коли ліхтар світиться вночі. Моя улюблена гама кольорів — бузково-блакитна. Серед годинників, мабуть, найулюбленіший зі знаками Зодіаку. На годиннику також є поєднання глянсової та матової фактури — і дуже красиво на чорному фоні виглядає золотий контур.

— Гарний і ліхтар «Соняшники». Яка його історія створення?
— Ліхтар «Соняшники» народився під час мого перебування у Латвії. Він розповідає про нашу Україну, одним із символів якої є сонях. Я дуже хотіла, щоб ліхтар вийшов яскравим, сонячним — і гадаю, що мені вдалося втілити цю ідею.

— Помітила, що любите малювати котів.
— Так. Я дуже люблю цих тварин. У інтер’єрній підвісці «Зимові мрії» і годиннику «Космічна фантазія» присутні зображення кота, який дивиться на небо і мріє про щось своє. В мене самої є кіт. І іноді, коли він сидить на підвіконні та дивиться на небо, я помічаю, що є в його очах якісь мрії й роздуми (майже як у людини)… Мені захотілося відобразити це у своїх роботах. Я і сама дуже люблю мріяти й фантазувати. Я знаю, що і мої замовники мають мрії і вони бувають різними — від великих і майже нездійснених до маленьких, які цілком можна втілити в реальність. Отож, щиро бажаю, щоб бажання здійснилися.

— Які ваші улюблені художники?
— Це Сальвадор Далі. Його сюрреалізм захоплює. У роботах вражає висока художня майстерність, фантазія та екстравагантність. Також подобається імпресіоніст Клод Моне. Вражає атмосферність його картин.
— Над чим працюєте зараз?
— Над ескізами для різдвяної колекції робіт. Це скляні сніжинки з різними візерунками та інші святкові прикраси.
— Яке ваше творче кредо?
— Вірити в дива і здійснення мрій, творити з любов’ю у серці.
Раніше секретами творчості з «ФАКТАМИ» поділилася дизайнерка прикрас Ірина Кукліна.
Читайте також: «Коли дитина щиро питає, де ростуть такі гігантські квіти, це особливі емоції», — майстриня Ірина Терновська
Фото з альбому Марії Румілової
4666Читайте нас у Facebook