- 21:01 Цей сік — справжня бомба імунітету: чому його обов’язково слід додати до свого раціону
- 20:45 «Статуетка „Наречений та наречена“ відображає весільну моду 1980-х років», — колекціонерка Людмила Карпінська-Романюк
- 20:30 Без роздумів підписав контракт: на Донеччині загинув 22-річний боєць з Кіровоградщини
- 20:05 Пиріжки з капустою: мало тіста та багато начинки
- 19:54 Рибам — «Місяць», Ракам — «Верховна Жриця», а Близнюкам — «Маг»: Таро-прогноз та поради карт на 22 січня
- 19:50 «Я не закликаю владу одуматися. Хай її дії бачить вся країна та весь світ» — Палатний звинуватив ОП в інформкампанії проти нього та команди
- 19:44 Корейський сценарій: аналітики про те, на якій території України рф залишить свої війська
- 19:34 «Динамо» з «дублем» Ярмоленка позбавило «Галатасарай» перемоги: відеоогляд матчу Ліги Європи
- 19:20 Не хоче бути самотньою: стало відомо, з ким Дженніфер Лопес намагається розпочати стосунки
- 19:15 Підвела любов до раритетів: в авто уродженця Запоріжжя Гоші Куценка знайшли тіло вбитої жінки
- 19:11 «Зустріли на Кіпрі стареньку Пугачову»: у мережі викрили популярний міф про Примадонну
- 18:46 Український капусняк з квашеної капусти: приготуйте хоча б одного разу, і будете робити це постійно
Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Рік створення: 1977
Скульптор: Salvador Furió
Висота: 33 cm
Лімітована серія
Із експозиції «Shvets Museum»
Нещодавно прочитав історію про одну незвичайну людину, яка жила у 10-му столітті, тобто практично більше тисячі років тому. Звали її Абдул Касім Ісмаїл і був він великим візиром могутньої на той час Персії. І була у цього Абдула Кассима Ісмаїла одна незвичайна пристрасть, про яку всі довкола не просто знали, а не одного разу могли особисто спостерігати за тим, як з цією своєю пристрастю великий візир гасає. Точніше сказати, порається.
Справа в тому, що цей поважний чоловік, зібравши небувалу на той час бібліотеку, що складалася з 117 тисяч (!) книг і рукописів, ніколи з нею не розлучався. Навіть вирушаючи у подорож, великий візир брав цю бібліотеку із собою. І йшла вона за ним, навантажена на 400 (!) верблюдах. Причому, всі ці верблюди (природно, разом з безцінним вантажем) завжди були ретельно вишикувані в алфавітному порядку, що дозволяло власнику бібліотеки в будь-який момент швидко знайти книгу, яка йому потрібна.
Так от, прочитавши про цього дивного візиря та про його (тисячу років тому!) прагнення мати постійний і швидкий доступ до джерел знань, я згадав зустріч з популярним американським футурологом, яка відбулася років 15 тому — він приїхав тоді до Києва буквально на кілька днів. Його короткою лекцією я був відверто вражений. Втім, на відміну від тих, хто висловлював лише захоплення з приводу його передбачення швидкої вже практики впровадження в людське тіло спеціальних чіпів, які мають доступ до світової мережі, я був стурбований реальними загрозами, що супроводжують цей радісний «процес отримання знань».
Ну, по-перше, чіпи, які їхні власники за певну суму встановлювали б десь у себе на зап'ястя, залежно від їхньої вартості, могли дозволити доступ лише до певних масивів інформації. Та й то лише за вміння правильно сформулювати питання перед невидимою пошуковою системою. По-друге, швидкодія пошуку також може залежати від вартості чіпа, що встановлюється. Тобто, як на прикладі існуючих зараз мобільних телефонів і гаджетів — чим дорожчий і досконаліший інструмент, тим ширший спектр функцій він здатний надати своєму власнику.
Це означає, що, як завжди, багатій людині набагато простіше отримуватиме і швидкість доступу до будь-якої інформації, і сам обсяг необхідної інформації. Щоправда, цим процесом слід ще навчитися керувати, адже від чіткості формулювання пошукового завдання залежатиме якість інформації, що отримується. Людям не потрібно, довго навчаючись в університетах, «завантажувати» свій мозок знаннями у різних сферах науки чи мистецтва. Достатньо пройти короткий курс управління доступами до невичерпних джерел знань, накопичених людством. До речі, щось подібне ми можемо спостерігати вже в наші дні, фіксуючи стрімке залучення до повсякденного життя Штучного Інтелекту.
Ви запитаєте, а чим тоді я був так сильно засмучений. І я відповім: реальною можливістю сильних світу цього взяти під свій контроль процеси продажу та встановлення чипів, а також систем їхнього використання. Де гарантії того, що, пропонуючи з часом незаможним верствам населення такі послуги «абсолютно безкоштовно», володарі могутніх інформаційних систем не лише зможуть контролювати власників безкоштовних чіпів, а й — у разі потреби! — керувати ними, віддаючи підсвідомі команди вчиняти ті чи інші практичні дії?! І тоді кремлівська телевізійна пропаганда видасться дитячими пустощями.
Не дай Боже нам стати свідками цього процесу. Хоча, зважаючи на все, він уже запущений. І зупинити його неможливо…
Усім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: