Імпорт струму з рф, нав’язаний депутатами перед війною, підриває українську економіку, — експерт
Штучно нав'язаний та пролобійований групою депутатів імпорт електричної енергії з росії та білорусі перед повномасштабним вторгненням підривав фінансове становище української енергетики і зупинив будівництво нових електростанцій. Про це повідомив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в коментарі «РБК-Україна».
«Якраз у цей період, 2020−2021 роки, заборгованість, у тому числі й через цей недолугий імпорт. Тобто практично це була одна з причин, імпорт електричної енергії, який спровокував кризу боргів і знизив привабливість інвестицій у децентралізовану генерацію», — заявив Омельченко.
Непотрібний країні імпорт струму з росії, за його словами, збивав ціни на внутрішньому ринку, щоби українські енергетичні компанії залишилися без коштів для розвитку.
«В результаті, щоб не було в нашої генерації коштів на ремонти, на відновлення, на будівництво нових електростанцій відновлюваних джерел енергії», — зазначив експерт.
Як писали ЗМІ, одним із лобістів російського імпорту був депутат Андрій Жупанин, який виступив автором скандального закону, що зняв багаторічну заборону на імпорт струму з росії перед самісіньким вторгненням.
Також, за словами політолога Олексія Голобуцького, нардеп Жупанин є основним критиком завершення будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС, яка має завершитись за 2,5−4 роки і дати Україні додатково 2,2 ГВт потужності.
Раніше експерт Володимир Омельченко зробив невтішний висновок щодо стану української енергетики.
Фото Pixabay
141Читайте нас у Facebook