Джуліана Ассанжа звільнено і він повернувся на батьківщину: у влади США більше немає претензій до засновника WikiLeaks
Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж визнав в американському суді провину в розголошенні військових секретів, після чого, згідно з досягнутими раніше з владою США домовленостями, був звільнений, пише BBC.
Засідання проходило у федеральному окружному суді Північних Маріанських островів (територія США) на острові Сайпан у Тихому океані, куди Ассанж прибув із Лондона.
Після визнання провини у змові з метою отримання та розголошення секретних відомостей про національну оборону суддя Рамона Манглона заявила, що буде «справедливим і розумним» зарахувати як термін покарання 62 місяці, які Ассанж провів у лондонській в'язниці суворого режиму «Белмарш», оскаржуючи екстрадацію США.
Більш серйозні звинувачення, які загрожували тривалим тюремним терміном, з Ассанжа було знято.
«Ви зможете вийти із зали суду вільною людиною», — сказала суддя після закінчення засідання.
Справа проти Ассанжа припинена, американська влада також відкликала свій запит про екстрадицію.
Джуліана Ассанжа було звільнено з в'язниці «Белмарш» у понеділок, після чого він вилетів на приватному літаку спочатку в Бангкок, а звідти — на Північні Маріанські острови.
Американські прокурори попросили суддю на Сайпані провести слухання та винести вирок одразу після визнання вини Ассанжем.
Острівну територію для угоди було обрано не випадково — як йшлося в судових документах, Ассанж не хотів визнавати провину на континенті, крім того, острів Сайпан знаходиться відносно недалеко (3200 км) від Австралії, куди тепер вирушив засновник WikiLeaks.
Ассанж не зробив заяв для преси і після засідання вилетів до австралійської столиці Канберри.
Нагадаємо, що звинувачення США проти Ассанжа пов'язані з одним із найбільших витоків секретної інформації в американській історії. За даними слідства, з кінця 2009 року Ассанж вступив у змову з Челсі Меннінг, аналітиком військової розвідки та активісткою, для публікації на WikiLeaks десятків тисяч звітів про війну в Афганістані, бойових дій в Іраку та даних про ув'язнених Гуантанамо на Кубі. За сукупністю статей йому загрожував до 175 років позбавлення волі. Його діяльність викликала бурхливу підтримку з боку захисників свободи преси, які вказують на його роль у виявленні злочинних бойових дій, які інакше могли б бути приховані від громадськості. Серед файлів, опублікованих WikiLeaks, було відео атаки вертольота Apache американських військ на Багдад у 2007 році, в результаті якої загинули 11 людей, у тому числі два журналісти Reuters.
Ассанж із квітня 2019 року перебував у британській в'язниці «Белмарш», звідки заперечував екстрадицію до США. До цього він ще 7 років ховався у посольстві Еквадору в Лондоні, який надав йому політичний притулок.
Як писали «ФАКТИ», раніше повідомлялося, що Ассанж може отримати політичний притулок у Мексиці.
211Читайте нас у Facebook