Торговий партнер і васал: чому Вірменія не піде від росії
Декларація підтримки західного курсу вірменським урядом не витримує жодної критики. Головна причина цього — у Вірменії практично кожен важливий актив так чи інакше перебуває під контролем москви та її проксі. Ба бльше, навіть політично значуща для кремля подія — засідання Євразійського економічного союзу — 1 жовтня також відбулася у Єревані, пише Telegraf.
14 вересня стало відомо про відновлення військових поставок з москви до Єревану — ракет для РСЗВ «Смерч».
Економіка, енергетика, продовольча та транспортна безпека Вірменії також залежать від кремля, пише видання.
Так, російська держкомпанія «Газпром» є тут єдиним постачальником газу. Його «дочці» «Газпром Вірменія» належить вся газорозподільна інфраструктура країни.
Газ з росії постачається за ціною $ 165 за 1000 м³. У разі розриву стосунків ціна на газ для Єревана злетить майже втричі — до $ 400. У Вірменії внутрішні джерела забезпечують лише третину потреб енергії.
Виробництво електроенергії тут здійснюється за рахунок АЕС та ГЕС. Так, Вірменська АЕС забезпечує понад 30% всієї електроенергії, що виробляється в країні. Її управлінням та обслуговуванням займається Rosatom. Уран теж з рф.
Комплекс, до якого входять 8 ГЕС із загальною потужністю 561,4 МВт, — Севано-Разданський каскад — з 2003-го знаходиться у власності ЗАТ «Міжнародна енергетична корпорація» (власник — група компаній з росії «Ташир»).
Крім того, Вірменія купує в росії зернові. У 2023 році імпорт пшениці, борошна та кукурудзи з рф становив 99,9%. При цьому 98% олії також імпортується з росії.
«Південно-Кавказька залізниця» є дочірньою компанією ВАТ «Російські залізниці».
У 2022 році товарообіг між росією та Вірменією зріс на 77% і досяг $ 4,1 млрд. У 2023 — $ 7,3 млрд. У 2024 товарообіг між країнами може становити вже $ 16 млрд.
«Все перелічене доводить, що Вірменія — васал росії, без якого існування республіки неможливе. Остаточний розрив відносин із росією обіцяє крах у Вірменії», — резюмує видання.
Як повідомлялося раніше, за рік москва та Єреван різко та непропорційно збільшили товарообіг між країнами. Фактично вірменська сторона займається закупівлею необхідних росії товарів, недоступних через санкції Заходу.
181Читайте нас у Facebook