- 20:45 «Іноді люди думають, що фото моїх пряникових будиночків згенерував штучний інтелект», — кондитерка Олена Зіберт
- 20:27 У перші дні російського вторгнення пішов добровольцем: на війні загинув пілот БПЛА з Київщини
- 20:05 Капуста з грибами та журавлиною: оригінальна та смачна страва
- 19:56 Левам — «Туз Жезлів», Терезам — «Імператриця», а Рибам — «Зірка»: Таро-прогноз на 23 грудня
- 19:40 Це як ІПСО: політолог про нову тактику путіна залякування України та Європи
- 19:03 Як зробити вершки з молока в домашніх умовах: поради від українських красунь-кулінарок
- 18:40 Дійсно головна, тому ніхто не заважає: Алла Пугачова виступила із заявою
- 18:21 Переймають погані звички від росіян: як північнокорейські війська воюють на Курщині
- 17:47 Навіть в тіні почуватимуться комфортно: відома городниця назвала 8 рослин, які порадують дачників у новому році
- 17:36 Окупанти знову розстріляли українських полонених: що відомо
- 17:23 Мав буйний характер: король Чарльз зізнався, як називав молодшого сина-неслуха
- 16:43 Гаманці українців помітно спорожніють: Попенко пояснив, чим обернеться підняття на 30 відсотків тарифу на передачу електроенергії
Країна: Іспанія
Мануфактура: Lladro
Рік створення: 1980
Скульптор: Salvador Furió
Висота: 49 cm Із експозиції «Shvets Museum»
Розкажу-но я вам, друзі мої, сьогодні про одну вельми корисну річ, без якої, між іншим, не обходиться жодне застілля. Штучка ця знайома кожному з вас і називається вона простим словом — штопор. 27 березня 1860 в славному місті Нью-Йорку молодому винахіднику М. Л. Бірну був виданий патент на «буравчик з дерев'яною ручкою Т-подібної форми». З тих пір американські сомельє і бармени вважають, що саме їх співвітчизнику належить право називатися винахідником пристосування у вигляді гвинтового металевого стержня з кільцем або рукояткою для витягування пляшкових пробок. У той же час англійці давно і наполегливо це спростовують, стверджуючи, що пальма першості у винаході штопора належить Семюелю Хеншеллу, який отримав патент на штопор (описаний як «сталевий гвинт, який використовується для вилучення пробок з пляшок») ще в 1795 році.
Суперечки з цього приводу тривають досі, незважаючи на те, що з тих далеких часів було видано вже понад сто патентів на предмет, в різних країнах званий по-різному — «пробочнік», «штопор сомельє», «нарзаннік» і так далі. В українській мові штопор нерідко називали «коркотяжка», «чіпнік», «вівертка» або «трібюшон». Останнє, французьке, слово, до речі, не прижилося ні в Україні, ні у себе на батьківщині. У Франції штопор нерідко називають «Шарль де Голль» або «балерина». І все через те, що підняті вгору важелі нагадують улюблений жест легендарного генерала, який став президентом Французької Республіки. Він любив вітати народ піднятими вгору руками.
Письменник Дональд Булл до того захопився вивченням історії появи штопора, що спочатку зібрав в свою незвичайну колекцію понад 4 тисячі найрізноманітніших штопорів, потім написав «Велику книгу штопорів», а потім і зовсім створив міжнародний «штопорний» клуб, президентом якого урочисто себе і проголосив. До речі, штопори продовжують удосконалюватися до наших днів. Наприклад, найсучасніший штопор взагалі не витягує пробку з пляшки. На виставці CES-2018 був представлений «розумний штопор» Coravin Model Eleven, що не виймає пробку, а робить в ній невеликий отвір, через яке вино подається в келих. Власник такого штопора отримує можливість пробувати вино кілька років поспіль, спостерігаючи за його еволюцією в пляшці. До речі, коштує такий штопор «всього лише» 999 доларів. Ну, і наостанок, якщо дозволите, абсолютно безглуздий анекдот. Практично в тему. Ворону весь час кидало в «штопор». І це можна було легко пояснити — гарне варення на смітник ніхто не викине…
Всім сьогоднішнім іменинникам хочу побажати добра і щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: