- 22.12 22:28 «Гола» ялинка: тренд, який обирають багато знаменитостей
- 22.12 22:01 Новорічний салат із хурмою: яскравий, як ялинкові іграшки
- 22.12 21:32 Бен Аффлек вдався до радикальних заходів, щоб забути про Дженніфер Лопес
- 22.12 21:04 Корисна їжа та зрідка відпочинок: що насправді потрібно вашій печінці
- 22.12 20:45 «Іноді люди думають, що фото моїх пряникових будиночків згенерував штучний інтелект», — кондитерка Олена Зіберт
- 22.12 20:27 У перші дні російського вторгнення пішов добровольцем: на війні загинув пілот БПЛА з Київщини
- 22.12 20:05 Капуста з грибами та журавлиною: оригінальна та смачна страва
- 22.12 19:56 Левам — «Туз Жезлів», Терезам — «Імператриця», а Рибам — «Зірка»: Таро-прогноз на 23 грудня
- 22.12 19:40 Це як ІПСО: політолог про нову тактику путіна залякування України та Європи
- 22.12 19:03 Як зробити вершки з молока в домашніх умовах: поради від українських красунь-кулінарок
- 22.12 18:40 Дійсно головна, тому ніхто не заважає: Алла Пугачова виступила із заявою
- 22.12 18:21 Переймають погані звички від росіян: як північнокорейські війська воюють на Курщині
Із експозиції «Shvets Museum»
Сьогодні, друзі мої, мова у нас піде про іграшки. Про дитячі іграшки, без яких важко уявити виховання кожної дитини. На відміну від мого дитинства, в якому була всього лише одна пластмасова конячка (на трьох ногах!), що дісталася мені від когось із старших братів та сестер, моїм дітям пощастило куди більше. Особливо хлопчикам, яким я спочатку привозив із зарубіжних поїздок маленькі колекційні машинки з металевим (!) корпусом, а потім перейшов до різного роду конструкторів, які добре розвивають не тільки дитячу фантазію, а й моторику рук. Особливе місце у виборі наборів для збирання мініатюрних будинків, тракторів та чоловічків відводилося іграшкам з натурального дерева, екологічно чистим і, отже, практично небезпечним для малюків. Такі набори — в основному скандинавського виробництва — коштували трохи дорожче, ніж пластикові китайські, але в їх безпеки ми були впевнені.
Правда, з часом, коли діти захопилися комплектами фірми Lego, яскравими та універсальними у використанні, я, поцікавившись, з якого матеріалу складаються деталі конструкторів, був, відверто кажучи, вражений: практично більшість деталей виготовляються з пластика на основі цукрового очерету, який біолгогічно розкладається та абсолютно безпечний для дітей. Пам'ятаю, ще звернув увагу на такий приголомшливо цікавий штрих в інструкції, що додається: кожен маленький чоловічок в конструкторі має отвір — на той випадок, якщо дитина раптом якимось чином його проковтне, цей отвір дозволить дихати …
Так докладно розповідаю вам про ці дитячі іграшки тому, що саме сьогодні відзначається 130-річчя з дня народження Оле Кірка Крістіансена, людини, що придумав Lego. Оле був 10-ою дитиною в бідній селянській родині, яка мешкала в Ютландії, в західній частині Данії. З 14 років він почав освоювати теслярське ремесло, мріючи знайти роботу, яка дозволяла допомогти батькам в утриманні великої родини. Трохи подорослішавши, відправився на пошуки свого щастя спочатку до Німеччини, а потім до Норвегії. Зароблених грошей з часом вистачило на те, щоб, повернувшись додому, купити теслярський цех та склад деревини. Перший час Оле не тільки працював на своєму підприємстві, але і жив там же.
Молода дружина, залишивши на його піклуванні чотирьох малюків, дуже рано пішла з життя. І 40-річному Крістіансеному нічого не залишалося, як і дітей на ноги піднімати, і вдосконалювати виробництво прасувальних дощок та сходів. Підростаючі сини якраз і підказали йому ідею створення дитячих конструкторів з дерев'яних деталей. Справа на подив пішла на лад. Довго розповідати історію розвитку сімейного бізнесу з виробництва іграшок Lego (від данських слів leg та godt — «грати» та «добре») не буду. Зауважу лише, що якщо спочатку на підприємстві Крістіансена та його синів працювало 40 осіб, то зараз в 37 представництвах компанії в Європі, Америці, Бразилії та Південній Кореї працюють 8 тисяч співробітників. А головний завод у Данії займає площу в 210 тисяч квадратних метрів!
Мрії збуваються. Компанія, створена простим сільським теслею з глухої Ютландії, сьогодні відома в усьому світі. Щорічно вона випускає сотні мільйонів дитячих наборів, які продаються практично в кожній країні на всіх континентах. З деталей Lego, які створють всьго за один рік, можна створити ланцюжок, здатний 10 раз обігнути земну кулю! .
Всім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: