- 10:22 Україна здійснила першу роботизовану атаку без залучення піхоти — ISW
- 10:01 Відбивалася майже добу: скільки «шахедів» уразила українська ППО
- 09:36 У ТЦК йти не потрібно: у «Резерв+» з'явилася нова функція, яка «полегшує життя» військовозобов'язаним
- 09:11 У татарстані несподівано згорів склад із деталями до «Шахедів»: у ГУР допомогли росіянам підрахувати збитки
- 08:39 Від плюс 12 у Криму до мінус 13 у Карпатах: синоптики прогнозують на тижні температурну гойдалку зі снігопадами та хуртовиною
- 08:16 Ідеальний час для планування та досягнення важливих цілей: гороскоп на понеділок, 23 грудня
- 22.12 22:28 «Гола» ялинка: тренд, який обирають багато знаменитостей
- 22.12 22:01 Новорічний салат із хурмою: яскравий, як ялинкові іграшки
- 22.12 21:32 Бен Аффлек вдався до радикальних заходів, щоб забути про Дженніфер Лопес
- 22.12 21:04 Корисна їжа та зрідка відпочинок: що насправді потрібно вашій печінці
- 22.12 20:45 «Іноді люди думають, що фото моїх пряникових будиночків згенерував штучний інтелект», — кондитерка Олена Зіберт
- 22.12 20:27 У перші дні російського вторгнення пішов добровольцем: на війні загинув пілот БПЛА з Київщини
Із експозиції «Shvets Museum»
У світі проводиться не так вже й багато змагань, участь у яких навіть найвідоміші спортсмени вважають за велику честь. Саме таким змаганням є легендарний Бостонський марафон. Один з найстаріших і найпрестижніших марафонів Boston Marathon щорічно проводиться в третій понеділок квітня. Тобто сьогодні на старт забігу на дистанцію 42 кілометри і 195 метрів повинні були вийти десятки тисяч учасників, які приїжджають сюди з усього світу. Проте ось уже другий рік поспіль через коронавірусну пандемію змагання кращих марафонців буде перенесено.
З 1897 року, коли Бостонський марафон був у День Патріота проведено в Америці вперше, формат забігу змінювався лише одного разу — під час Першої Світової війни. Тоді в Бостоні була проведена військова естафета. Всі інші 120 з гаком років учасники Бостонського марафону стартують в Хопкінтоні, подолавши складну дистанцію, фінішують на Бойлстон-стріт у самому Бостоні.
Бостонський марафон — одне з небагатьох змагань, на які потрапити може далеко не кожен бажаючий. Запрошення отримують тільки ті, кому вдається перед тим пробігти 42 кілометри на сертифікованому маршруті. І при цьому необхідно вкластися у встановлений організаторами ліміт часу. Він різний для кожної вікової категорії. Наприклад, чоловікам до 34 років потрібно пробігти дистанцію швидше 3 годин, а жінкам того ж віку — вибігти з 3 годині 30 хвилин. До речі, слід зауважити, що на Бостонському марафоні світові рекорди не фіксуються через великий перепад висот на дистанції — 136 метрів. У той час, як максимально допустимий перепад становить 42 метри.
Однією з найскладніших ділянок маршруту Бостонського марафону вважається розташований недалеко від фінішу пагорб Розбитого серця. Легенда свідчить, що в 1936 році чинний чемпіон змагань Джон Келлі, обганяючи в цьому місті свого головного конкурента на перемогу Еллісона Брауна, поблажливо поплескав того по плечу. І, як виявилося, даремно. Еллісон, якого зачепили за живе, зібрався з силами і, зробивши неймовірний фінішний ривок, першим подолав дистанцію, тим самим «розбивши серце» самовпевненого суперника.
Ще однією незвичайною ділянкою траси марафону є Тунель криків Уеллслі, розташований на 21-му кілометрі дистанції. Утворюють цей тунель студентки старовинного жіночого коледжу Уеллслі, вишиковуються уздовж траси і влаштовують там страшенний гвалт. До того ж, найбільш відчайдушні дівчата — у порушення всіх правил, але у відповідності з усіма традиціями! — кидаються до учасників марафону, намагаючись поцілувати (!?) їх на бігу. Зрідка їм це навіть вдається …
У квітні 2013 року легендарне змагання в Бостоні було затьмарене терористичним актом, у результаті якого загинули три людини і більше 250 учасників забігу отримали поранення. Але вже через 3 роки два спортсмена, що втратили в тій трагедії ноги, знову вийшли на старт Бостонського марафону. Справжня мужність не знає меж. І це не єдиний такий приклад. У 2017-му році 67-річний американець Бен Біч пробіг Бостонський марафон в 50-й раз поспіль! Ця серія є рекордною в історії забігу. Та й час немолодого вже бігуна був цілком гідним — 5 годин 1 хвилина і 26 секунд. Витривалість, якій можна позаздрити.
Всім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра і щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: