«Барселона» — «Динамо» — 1:0: хроніка та відеоогляд матчу Ліги чемпіонів
У середу, 20 жовтня, київське «Динамо» на знаменитому стадіоні «Камп Ноу» зіграло поєдинок 3-го туру групової стадії Ліги чемпіонів проти іспанської «Барселони» (початок — о 19:45). Букмекери давали свої прогнози на гру в столиці Каталонії.
«ФАКТИ» вели онлайн-трансляцію дуелі підопічних Рональда Кумана і Мірчі Луческу, за якою ви могли стежити на російськомовній версії сайту.
«Барселона» (Іспанія) — «Динамо» (Київ, Україна) — 1:0
«Барселона»: 1. тер Штеген, 18. Жорді Альба, 15. Лангле, 3. Піке, 22. Мінгеса (14. Коутіньо, 46), 5. Бускетс, 30. Габі (20. Серджі Роберто, 69), 17. Л. де Йонг (10. Фаті, 46), 21. Ф. де Йонг, 2. Дест, 9. Депай (19. Агуеро, 75).
Запасні: 13. Нето, 26. Пенья, 6. Рікард Пуч, 11. Демір, 23. Юмтіті, 28. Гонсалес, 31. Бальде.
«Динамо»: 1. Бущан, 16. Миколенко, 34. Сирота, 25. Забарний, 94. Кендзьора (24. Тимчик, 78), 5. Сидорчук, 29. Буяльський (9. Рамірес, 85), 10. Шапаренко, 14. де Пена (22. Вітіньо, 61), 15. Циганков (20. Караваєв, 85), 89. Супряга (19. Гармаш, 61).
Запасні: 71. Бойко, 7. Вербич, 8. Шепелєв, 13. Шабанов, 17. Леднєв, 18. Андрієвський, 73. Шкурін.
Гол: Піке (36).
Попереджений Ф. де Йонг (90).
Відеоогляд матчу
Каталонці — в гранатово-синьому, кияни — в білому
У день поєдинку на традиційній передматчевій нараді за участю представників команд і офіційних осіб УЄФА, що відбулася на «Камп Ноу», затвердили кольору форми, в яких зіграють сьогоднішні суперники. «Барселона» вийде на поле в гранатово-синьому екіпіруванні (голкіпер — у зеленому), а динамівці вдягнуть білі футболки та шорти (воротар — у салатовому).
«Барселона» оновить «Камп Ноу»
«Барселона» планує розпочати реконструкцію свого стадіону «Камп Ноу». Причому проект Espai Barça передбачає роботи не лише на самій арені, а й на навколишньої території, і оцінюється як мінімум в 1,5 мільярда євро (зокрема, повинен бути побудований новий стадіон «Палау Блауграна» на 12,5 тисячі місць).
Перед стадіоном зведуть три будівлі, в яких розмістять готель і офіс самого клубу. Що стосується самої арени, то її місткість планують збільшити до 105 тисяч місць (зараз — 99 354 місця), повністю накрити дахом трибуни і зробити енергоефективною.
Якщо проект затвердять, то роботи розпочнуться вже в 2022 році і триватимуть до 2027-го.
Слова перед матчем
Мірча Луческу, головний тренер «Динамо»: «Це незвичайний сезон. Майже всі провідні клуби після двох стартових турів Ліги чемпіонів потребують перемоги. Не лише «Барселоні» потрібні очки, але і ми їх потребуємо.
Те, що відбувається в «Барселоні», — це нормально в умовах побудови нової команди. Зберегти команду — завжди легше, ніж будувати заново. Тому «Барселоні» зараз потрібен час.
У каталонців багато молодих перспективних гравців, але для прогресу їм необхідні командні результати. Зрозуміло, що команда будується не тільки з молодих гравців, потрібні і досвідчені виконавці. Думаю, що прихід Агуеро, який має величезний досвід в міжнародних матчах, дасть новий імпульс молодим гравцям і допоможе їм у розвитку.
Я згоден з Куманом, що «Барселоні» буде складно розраховувати на щось у цьому сезоні Ліги чемпіонів. Команди в цьому турнірі дуже потужні і сильні. Він дуже ризикує, задіюючи молодих гравців. Це було видно в матчі з «Баварією». Залишається побажати уболівальникам «Барселони» зберігати терпіння по відношенню до Кумана і результатів команди".
Віталій Буяльський, півзахисник «Динамо»: «Думаю, наша команда готова до гри на всі 100 відсотків. Вчора у нас був день відновлення після перельоту зі Львова, було полегшене тренування. Всі відновилися і готові до завтрашньої гри. Особисто я також готовий на всі 100, а наші кондиції перевірить завтрашній матч.
У плані гри від торішнього поєдинку з «Барсою» спогади позитивні, але в плані результату хотілося б краще. На нашу користь не призначили 11-метровий, який заробив Вітя Циганков, і не зарахували чистий, як я вважаю, гол. Тому враження від гри залишилися не дуже хороші.
З того, що Містер нам показував, «Барселона» стала сильнішою в плані командної гри. Вони всі разом обороняються і всі разом атакують. Не так, як в минулому році, коли деякі футболісти залишалися попереду і не поверталися. Зараз, думаю, нам буде набагато важче, тому що «Барселона» не в найкращому становищі. Але і нам необхідно брати очки і проходити далі".
Рональд Куман, головний тренер «Барселони»: «Вимагати виходу до чвертьфіналу, півфіналу або фіналу — це ненормально. Треба вигравати матчі. Мене турбує лише завтрашня гра.
Зараз є команди, у яких більш збалансований склад, де 23 футболісти — гравці збірних своїх країн, у яких економічна ситуація набагато краща.
У минулому році ми грали з «Динамо», двічі обіграли їх, але в цьому сезоні вони стали кращі як команда. Ми знаємо, чого очікувати. Завтра ми ризикуємо своїм майбутнім у Лізі чемпіонів, ми не можемо програти обидві наступні зустрічі, ми повинні в обох перемогти".
Серхіо Агуеро, нападник «Барселони»: «Зрозуміло, що ми повинні перемогти. Якщо ми не виграємо, то майже вилітаємо. Але ми почуваємося впевнено після недільної перемоги над «Валенсією» і за допомогою наших уболівальників постараємося набрати потрібні нам три очки.
Мені завжди доводилося бачити «Барсу» з іншого боку. Тепер, коли я на цьому боці, мені це подобається. Проти «Валенсії» я думав лише про те, щоб команда виграла. Я не очікував теплого прийому фанатів. Тепер я повинен відплатити за це".
Куман покладається на 22 гравців
«Барселона» на своєму офіційному сайті оприлюднила заявку гравців на матч проти «Динамо». Рональд Куман розраховує на тих самих футболістів, які здобули перемогу над «Валенсією», за винятком дискваліфікованого Еріка Гарсії.
Луческу взяв до Барселони 24 футболісти
Румунський наставник «Динамо» Мірча Луческу в майбутній грі проти «Барселони» розраховує на 24 футболісти (щоправда, до заявки на матч потраплять лише 23 гравці):
воротарі — Бойко, Бущан;
захисники — Сирота, Шабанов, Кендзьора, Тимчик, Миколенко, Забарний;
півзахисники — Буяльський, Гармаш, Вербич, Антюх, де Пена, Шепелєв, Андрієвський, Леднєв, Сидорчук, Шапаренко, Циганков, Караваєв, Вітіньо;
форварди — Шкурін, Супряга, Рамірес.
Через проблеми зі здоров'ям у Києві залишилися Денис Попов, Микита Бурда, Владислав Кулач та Артем Бесєдін, котрі давно не грали.
Команди в своїх чемпіонатах
У минулі вихідні підопічні Рональда Кумана і Мірчі Луческу провели чергові поєдинки в своїх національних лігах. «Барселона» в рідних стінах перемогла «Валенсію» — 3:1 (Ансу Фаті, 13, Депай, 41, з пенальті, Коутіньо, 85 — Гайя, 5) і в турнірній таблиці чемпіонату Іспанії (з грою в запасі) піднялася на 7-е місце з п'ятиочковим відставанням від лідера «Реал Сосьєдада».
Відеоогляд матчу «Барселона» — «Валенсія» — 3:1
У свою чергу, «Динамо» в гостьовій зустрічі української прем'єр-ліги розгромило «Львів» — 4:1 (Буяльський, 38, Циганков, 45+1, Гармаш, 58, 84 — Чірʼяк, 36, з пенальті) і, як і раніше, лідирує в чемпіонаті, на три пункти випереджаючи «Шахтар».
Ситуація в групі ЛЧ
У двох стартових поєдинках в квартеті Е підопічні Мірчі Луческу і Рональда Кумана не лише не відсвяткували жодної перемоги, але й жодного разу не вразили ворота суперників. І якщо «Динамо» здобуло одне очко в домашній зустрічі з «Бенфікою» (0:0), а потім було «побите» «Баварією» в Мюнхені (5:0), то «Барселона» зазнала двох поразок з великим рахунком — вдома від «Баварії» (0:3) і в гостях від «Бенфіки» (0:3).
Нагадаємо, що в іншому матчі в групі Е 20 жовтня в 22:00 в Лісабоні зіграють португальська «Бенфіка» і німецька «Баварія».
Положення в групі після двох турів: 1. «Баварія» — 6 очок; 2. «Бенфіка» — 4; 3. «Динамо» — 1; 4. «Барселона» — 0.
Рефері з Франції
Працювати на поєдинку в Барселоні УЄФА довірив суддівській бригаді з Франції на чолі з 39-річним арбітром ФІФА Клеманом Тюрпеном, котрий раніше шість разів перетинався з нашими командами: Молдова — Україна — 0:0 в 2012-му, «Тун» — «Динамо» — 0:2 в 2013-му, Україна — Ісландія — 1:1 в 2016-му, «Бенфіка» — «Динамо» — 1:0 в 2016-му, «Аякс» — «Динамо» — 3:1 в 2018-му, Португалія — Україна — 0:0 в 2019-му.
Історія зустрічей
У колишні роки каталонський та український гранди протистояли один одному цілих 12 разів. Три перемоги записали в свій актив динамівці, одна зустріч завершилася внічию і вісім разів удача усміхалася «гранатово-синім» (різниця м'ячів — 24:16 на користь іспанців). «Динамо» — «Барселона» — 2:3 і 1:1 в 1991 році, 0:2 і 0:3 в 1992-му, 3:1 і 1:4 в 1993-му, 3:0 і 4:0 в 1997-му, 0:2 і 1:2 в 2009-му, а також — 1:2 і 0:4 в 2020-му.
Бомбардири дуелей: у «Динамо» — Андрій Шевченко і Сергій Ребров (по 3 м'ячі), у «Барселони» — Христо Стоїчков (4).
До речі, в поєдинках 1993 року в воротах киян точними ударами по разу «розписався» нинішній головний тренер «Барси» Рональд Куман.
День в історії
У колишні роки динамівці п'ять разів проводили єврокубкові зустрічі 20 жовтня і програли в цей день лише одного разу: «Динамо» — ПАОК — 4:0 в 1976-му, «Інтер» — «Динамо» — 2:2 в 2009-му, «Динамо» — «Бешикташ» — 1:0 в 2011-му, «Динамо» — «Челсі» — 0:0 в 2015-му і «Динамо» — «Ювентус» — 0:2 в 2020-му.
Склад «Барси» дорожчий на 539 млн євро
Авторитетний портал Transfermarkt оцінює загальну вартість футболістів «Барселони» на 539 млн євро дорожче, ніж гравців «Динамо» (672 млн євро проти 133 млн).
У п'ятірку найдорожчих виконавців каталонського гранда входять: голандський півзахисник Френкі де Йонг (90 млн євро), іспанський гравець середньої лінії Педрі (80 млн), форвард-іспанець Ансу Фаті (60 млн), німецький голкіпер Марк-Андре тер Штеген (55 млн) та французький півзахисник Усман Дембеле, який проти «Динамо» не зіграє (50 млн).
У команді Мірчі Луческу дорожче за інших оцінюються Віктор Циганков (25 млн євро), Віталій Миколенко (17 млн), Ілля Забарний (11 млн), Микола Шапаренко (8 млн) та Георгій Бущан (7,5 млн).
Стадіон «Камп Ноу»
Побудований в 1957 році (і пізніше реконструйований) стадіон офіційно отримав свою нинішню назву в 2000-му.
Місткість «Камп Ноу» становить 99 354 глядачі. Це найбільший за місткістю стадіон не лише Іспанії, але й усієї Європи. А ще «Камп Ноу» — 12-й за місткістю стадіон світу і другий у списку арен, призначених лише для футболу, який поступається за цим показником тільки мексиканській «Ацтеці».
Зазначимо, що «Камп Ноу» приймав матчі чемпіонату Європи (в 1964-му) і світу (в 1982-му), а також поєдинки футбольного турніру Олімпіади 1992 року, включно з фіналом. Неодноразово на полі проводилися фінали найбільших єврокубкових турнірів — два вирішальних матчі Ліги чемпіонів («Мілан» — «Стяуа» — 4:0 в 1989-му і знаменитий поєдинок «Манчестер Юнайтед» — «Баварія» — 2:1 в 1999-му), два фінали Кубка кубків («Рейнджерс» — «Динамо» (Москва) — 3:2 в 1972-му і «Барселона» — «Стандард» — 2:1 в 1982-му) і один фінальний поєдинок Кубка УЄФА («Сарагоса» — «Валенсія» — 2:1 в 1964-му).
Крім того, стадіон часто використовується як концертний майданчик: тут виступали Френк Сінатра, Майкл Джексон, Хуліо Іглесіас, Лучано Поваротті, U2, Монсеррат Кабальє та інші.
До речі, розташований на «Камп Ноу» музей ФК «Барселона» — третя за відвідуваністю пам'ятка міста (після творінь Антоніо Гауді — Саграда Фамілія та Будинку Міли).
Раніше «ФАКТИ» повідомляли, де і коли дивитися в прямому ефірі матч «Барселона» — «Динамо».
Фото uefa.com, ФК «Барселона», ФК «Динамо», mundodeportivo.com
5035Читайте нас у Facebook