- 19:34 Зеленський назвав умову, коли «москва зазвучить миролюбно»
- 19:19 «Впевнений, що рф має план»: військовий оцінив загрозу наступу росії з білорусі
- 19:02 Як позбавитися слимаків та равликів на городі: чотири найпоширеніші способи
- 18:58 Мій стрес досяг нового рівня: Надя Дорофєєва зізналася у важкій депресії
- 18:53 Звикли жити на «широку ногу»: легенда українського ТБ розповіла про свою пенсію
- 18:22 Меган Маркл поділилася особистими фото, а Гаррі промовчав: що відбувається у родині
- 17:53 Немає запису про звільнення: як пенсіонеру довести, що він не працює та отримати перерахунок пенсії
- 17:23 Побили горщики: Дональд Трамп про плани щодо своєї Tesla
- 17:11 Популярний в Україні овоч рекордно подорожчав: в чому причина
- 16:58 Проводить імітацію реформ: Кулик про дії МОЗ на фармринку
- 16:54 «Вона не змінилася — змінився я»: Віталій Козловський вразив новим звучанням старого хіта
- 16:30 Кейт Міддлтон порушила дрес-код і … відмовилася від кросівок
Від моменту захворювання до реанімації — всього тиждень: лікар розповів, як змінився COVID-19

В Україні, де останнім часом фіксується висока смертність у людей хворих на коронавірусну інфекцію (більше 800 на день), пацієнти хворіють важко і вже через тиждень після інфікування можуть опинитися у реанімації.
Про це розповів львівський медик Тарас Жиравецький, згадавши про агресивний штам «Дельта». «Ніхто не міг припустити, що штам може бути таким потужним» , — зазначив він і додав, що жоден експерт як в Україні, так і за кордоном не міг передбачити такого розвитку подій.
Він також розповів, як поводиться вірус у хворих, зазначивши, що основний симптом — висока температура. Людям, які відчули нездужання, відразу ж потрібно зробити тест. Втім, він може бути й негативним, якщо температури немає, а є біль у м'язах або підвищена стомлюваність.
Читайте також: Як впоратися з наслідками COVID-19 — панічними атаками, погіршенням пам'яті, нападами головного болю: відповідає невролог.
Перше, що потрібно зробити, якщо тест позитивний, повідомити сімейного лікаря та приймати жарознижувальні. «Перший тиждень ви переносите легше, ми не маємо таких великих госпіталізацій, а з 6−7 дня починається „інтрига“ і для лікаря, і для пацієнта» , — додав він.
За його словами, у перший тиждень у пацієнтів так звана вірусна пневмонія — запалення легень, спричинене вірусом. А з 6−8 дня хвороби, коли організм ослаблений, бактерії виходять з-під контролю. Цей процес супроводжується іншими запальними процесами.
Тарас Жировецький також розповів, як може проявляти себе хвороба по днях. Так, у перші дні спостерігається підвищення температури, м'язовий та головний біль. У деяких може виникнути нежить. До третього дня до цих симптомів може додатися розлад шлунка та кашель. У деяких пацієнтів пропадає нюх.
Читайте також: Нагадує застуду і дуже заразний: все, що потрібно знати про коронавірус «Дельта», який прийшов до України.
Медик зазначає, що температура протягом хвороби може знижуватися, але це не означає, що людина одужала — до 6−8 дня вона може знову піднятися, а сатурація сильно впасти. Саме тому вдома потрібно мати пульсоксиметр. У такому разі госпіталізація обов'язкова — у лікарнях даватимуть не лише потрібні препарати, а й кисень.
За словами Тараса Жировецького, температура, яка погано збивається медпрепаратами протягом тижня, є показником того, що хвороба протікатиме тяжко.
Ексклюзивний матеріал «Коли Київ отримає колективний імунітет, про пік захворюваності та головних переносників COVID-19: розповів Олег Рубан» читайте на сайті «ФАКТІВ».
Фото: https://ua.depositphotos.com.
1894Читайте нас у Facebook