- 14:21 Почніть з України: у Франції звернулись до путіна після страшної атаки по Києву
- 14:17 Земляки нового головного тренера: жереб визначив опонента «Шахтаря» у 2-му раунді кваліфікації Ліги Європи
- 13:54 Окупанти атакували пожежну частину на Херсонщині: поранено трьох рятувальників
- 13:53 Бред Пітт та Інес де Рамон у «весільній» сукні відвідали прем'єру фільму «Формула-1»
- 13:22 Дітям можуть заборонити ходити до дитячих садків та шкіл, а батьків каратимуть: що відбувається
- 13:10 Став відомий суперник «Динамо» у кваліфікації Ліги чемпіонів: підсумки жеребкування
- 12:57 Благодійники продовжили грошову допомогу українцям: як отримати гроші
- 12:55 Все заради 15 млн грн: на Київщині офіцери сфальсифікували самогубство військового
- 12:50 Національна премія імені Патона: серед номінантів — службовці з неоднозначною репутацією
- 12:25 Порошенко пішов на співпрацю з партією влади заради закриття кримінальних справ, — ЗМІ
- 12:20 Хрест на планах путіна висадити десант біля Одеси: окупанти наразі не мають, що протиставити українським «вовчим зграям»
- 12:07 Україна U21 — Нідерланди U21: де дивитись сьогодні онлайн вирішальний матч у групі Євро-2025, ставки букмекерів
Скасування «паперової» прописки: чи потрібно буде українцям повторно проходити реєстрацію в мережі

В Україні на даний момент не існує прописки, а замість неї є реєстрація місця проживання. Про це в ексклюзивному інтерв'ю «ФАКТАМ» заявила адвокат юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко.
«Головна відмінність — цілі здійснення прописки та реєстрації. Прописка втілювала функцію адміністративно-планового розміщення населення, контроль за переміщенням громадян, а реєстрація — це підтримка юридичного зв'язку між людиною та державою з метою взаємного виконання прав та обов'язків, вона носить повідомний характер і не обмежує свободу пересування громадян» , — заявила вона.
За словами юриста, набрання чинності Законом «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні» дозволить остаточно ліквідувати радянський інститут прописки.
«Оскільки підставою для реєстрації є не фактичне проживання в квартирі чи будинку, а лише наявність права на проживання в ньому, громадяни реєструються не там, де вони фактично живуть, а там, де можуть документально підтвердити право на проживання. Таким чином, можна сказати, що у разі набуття чинності цим законопроектом інститут прописки буде повністю ліквідований», — сказала Аніщенко.
За її словами, громадянам не доведеться проходити повторно процедуру реєстрації, тепер уже в електронному реєстрі.
«Місце проживання (перебування) особи, зареєстроване до набрання чинності цим Законом, не підлягає повторній реєстрації (декларуванню). Для підтвердження інформації про місце проживання (перебування), зареєстроване до набрання чинності цим законом, людина може подавати відомості про місце проживання, які були внесені до: паспорту громадянина України, виготовленого у формі книжечки; паспорту громадянина України або паспорту громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон; виписку з реєстру територіальної громади» , — пояснила юрист.
Докладніше про плани уряду щодо диджиталізації адміністративної системи країни та переходу виключно на електронний документообіг читайте в ексклюзивному інтерв'ю «ФАКТАМ» віце-прем'єр-міністра України Михайла Федорова.
5985Читайте нас у Facebook