В Україні посилили вимоги для виходу на пенсію: які документи та страховий стаж потрібні
В Україні з 1 січня 2028 року пенсія за віком за наявності 40 і більше календарних років страхового стажу призначатиметься незалежно від віку, а до цього часу вимоги щорічно посилюються.
Як уточнюють у Закарпатському обласному главку ПФУ, у 2022 році право вийти на пенсію за віком у 60 років мають громадяни, страховий стаж яких становить не менше 29 років. У 63 роки — якщо стаж становить від 19 до 29 років, а у 65 років — якщо страховий стаж становить від 15 до 19 років. Громадяни, які не накопичили 15 років стажу, мають право у 65 років отримувати лише соціальну виплату.
Щоб оформити пенсію, за місяць до досягнення необхідного віку потрібно подати до територіальних органів ПФУ пакет документів. Також документи можна подавати будь-якої миті після того, як пенсійного віку досягнуто.
Читайте також: Як підтвердити трудовий стаж: прості та важливі рекомендації майбутнім пенсіонерам
У пакет документів включено: паспорт (оригінал та копія); документи про місце проживання або реєстрацію; за необхідності — свідоцтво про народження дітей та шлюб, а також довідка з військкомату, військовий квиток.
Також потрібна заява та номер банківського рахунку, на який нараховуватимуть пенсію; трудова книжка та документи, що підтверджують стаж (оригінал та копії); індивідуальний податковий номер або свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; диплом та інші документи, що підтвердять періоди навчання на денному відділенні до 1 січня 2004 року (оригінал та копія). Адже час навчання у ВНЗ на стаціонарі, якщо людина навчалася до 2004 року, зараховується до страхового стажу. Якщо пізніше, то вже не зараховується.
Читайте також: Дострокова пенсія для багатодітних батьків: які умови важливі для її оформлення
За бажанням можна додати до пакету документів довідку про зарплату за будь-які 60 місяців поспіль
Нагадаємо, що до страхового стажу, а також до стажу, що дає право на пільгову пенсію, зараховують періоди перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням. Але тільки якщо це відбувалося до 2004 року. Якщо пізніше, то цей час зараховується лише до стажу, який дає право на пільгову пенсію, а до страхового стажу — ні.
Фото Pixabay
2353Читайте нас у Facebook