- 21:02 Призводить до перевтоми: несподівані побічні ефекти надмірного вживання кави
- 20:58 Клубний чемпіонат світу-2025 з футболу: календар, результати та відеоогляди матчів, розклад телетрансляцій
- 20:35 Осиротів півторарічний син: захисник з Хмельниччини не пережив важке поранення, яке отримав у бою
- 20:07 Салат з ананасом на грилі та лохиною: справжня смакова бомба
- 19:43 Київ під загрозою окупації з білорусі? Експерт оцінив небезпеку та що потрібно росіянам для успішної атаки столиці
- 19:16 Тельцям — «Лицар денаріїв» та туманні перспективи, Ракам — «Диявол» та спокуси: Таро-прогноз на 22 червня
- 18:49 Готуйте насіння: що посадити на грядці у липні
- 18:23 «Наші захисники втрачають життя за цю землю, а вам хочеться „качати“ під Моргенштерна?»: український хореограф звернувся до українців
- 18:04 Швидка закуска з кабачків: з'їдають навіть ті, хто їх не любить
- 17:44 Івана Купала — 2025: коли відзначати за новим стилем, заборони та традиції свята
- 17:24 Боже мій, а якщо вітер посилиться: королева Камілла опинилася у незручній ситуації
- 17:05 «Я його поважаю»: Зеленський заявив, що Шмигаля не «здасть»
До «патріотів» починає доходити, що всі ці роки путін їх обманював: російський політолог

Виявлена завдяки війні слабкість путінської росії відкрила дорогу для критики режиму з принципово нових — «патріотичних» — позицій. Якщо раніше владою були незадоволені майже виключно прихильники демократії, то тепер до них у дедалі більших масштабах починають долучатися і «патріоти». До них починає доходити, що всі ці роки путін їх обманював, про це пише російський політолог Аббас Галлямов.
«Вони-то думали, що він будує «сильну росію», а він, виявляється, весь цей час разом зі своїми подільниками будматеріали розкрадав.
Зараз, у момент, коли демократичний світ — Україна і НАТО — перемагає авторитарну росію, в останній починає складатися вкрай сприятлива з точки зору перспектив демократизації ситуація, коли до прихильників «патріотичної» ідеї раптом дійде, що якщо росія не стане демократичною, то вона так і залишиться слабкою. Зараз дедалі очевиднішим стає, що авторитаризм — це синонім слабкості.
Свого часу Перебудову підтримали багато представників радянського військового керівництва — саме тому, що вони розуміли, що неефективна політична система і економіка, що скочувалася в застій, вели до деградації збройних сил. Так і зараз, розумніші «патріоти» опиняються по один бік барикад із лібералами. Так, причини, чому дві ці групи підтримають демократизацію, будуть відрізнятися — перші побачать у демократії інструмент зміцнення країни, другі цінують демократію per se (как таковую — Авт.). Для кінцевого результату, однак, зазначена різниця не матиме значення".
За словами Аббасова, революції «патріоти», звісно, не зроблять.
«На самостійну, не підтримувану адміністративним ресурсом і не підживлювану з бюджету політичну активність вони у своїй основній масі не здатні. Зате не заважатимуть, коли революцію робитимуть ліберали».
Матеріали, розміщені у рубриці «Блоги», відображають власну думку автора та можуть не співпадати з позицією редакції.
1739Читайте нас у Facebook