- 20.06 23:53 Магучих повернулася до Парижа і здобула «срібло» етапу «Діамантової ліги»
- 20.06 23:17 Клубний чемпіонат світу-2025 з футболу: календар, результати та відеоогляди матчів, розклад телетрансляцій
- 20.06 22:26 У моді вінтажні будильники: причини популярності цього предмета вас здивують
- 20.06 22:00 Літній салат з незвичайним соусом: смачно, як у найкращому ресторані
- 20.06 21:30 Дженніфер Лопес вперше з’явилася на публіці після фото Бена Аффлека з немовлям
- 20.06 21:01 І ніякої гнилі більше: обприскайте свої помідори цим розчином і забудете про хворобу
- 20.06 20:45 «Весільний віночок вважається сильним оберегом», — майстриня Лідія Мосійчук
- 20.06 20:34 Йому вдалося захопити в полон російського десантника, який творив звірства у Бучі: на Сумщині загинув захисник із Київщини
- 20.06 20:06 Десерт із печивом та полуницею: смачно так, що не відірватись
- 20.06 20:02 Один із фаворитів конкурсу на посаду директора БЕБ може мати зв’язки з росією, — ЗМІ
- 20.06 20:01 Новачок УПЛ призначив новим головним тренером іноземця: відома зарплата фахівця
- 20.06 19:54 Скорпіонам — «Сонце», Ракам — «Верховна Жриця», а Тельцям — — «Маг»: Таро-прогноз та поради карт на 21 червня
Переможець фотоконкурсу Sony відмовився від нагороди: його знімок був створений нейромережею

Підсумки престижного міжнародного фотоконкурсу Sony World Photography Award спричинили цьогорічний скандал і гостру дискусію в ЗМІ та соцмережах. Імена переможців було оголошено минулого тижня. Серед них опинилася робота німця Бориса Ельдагсена під назвою «Псевдомнезія: Електрик» (Pseudomnesia: The Electrician). Чорно-білий знімок є портретом двох жінок з помітною різницею у віці, але дуже схожих.
Ельдагсен несподівано публічно відмовився від присудженого йому призу. Фотохудожник із Німеччини зізнався, що ця робота була створена штучним інтелектом (AI).
Борис подякував журі конкурсу за те, що вони відзначили представлену ним роботу. «Це історичний момент. Найбільше мене тепер цікавить, чи виникли хоч у когось із суддів підозри про участь AI у створенні знімка?» — з іронією запитує у своїй заяві Ельдагсен.
«У таких конкурсах зображення, створені AI, не можуть на рівних конкурувати зі звичайними фотографіями. Це просто різні сутності. AI — це не фотографія. Тому від нагороди я відмовляюся», — наголосив німецький художник.
Ельдагсен додав, що цілями його шахрайства були перевірка роботи членів журі конкурсу та початок широкої дискусії про майбутнє фотографії як мистецтва.
Прес-секретар Всесвітньої організації фотографії визнав, що Борис від самого початку згадував про використання штучного інтелекту у своїй конкурсній роботі.
«У відкритій творчій категорії, в якій брав участь цей знімок, вітаються різного роду експериментальні підходи до створення зображень, від ціанотипії та рентгенографії до передових цифрових практик», — зазначив прес-секретар.
«Тому, після нашого листування з Борисом і наданих ним гарантій, ми визнали, що його заявка відповідає критеріям для участі в цій категорії. Заявку прийняли», — пояснив він. Тепер організація вирішила призупинити співпрацю з Ельдагсеном.
Раніше «ФАКТИ» повідомляли про те, як користувачі соцмереж на Заході відреагували на «селфі» Ісуса Христа, Клеопатри та Наполеона.
1913Читайте нас у Facebook