- 25.12 22:27 Золотистий клатч — тренд зимових свят: із чим поєднувати
- 25.12 22:00 Домашні пиріжки з картоплею: багато начинки, мало тіста
- 25.12 21:31 Вони побачили мене іншою: Анджеліна Джолі зізналась, як фільм «Марія» вплинув на її дітей
- 25.12 21:02 Домашні засоби від болю у животі: більшість ліків можна знайти в кухонній шафі
- 25.12 20:33 Справжня опора та захист для сімʼї: боєць з Вінниччини загинув у бою на Харківщині
- 25.12 20:29 Відомий український співак став багатодітним батьком
- 25.12 20:05 Галета з яблуками та корицею: справжня магія смаку
- 25.12 19:54 Школярі можуть навчатися в одну зміну, — мер Кам’янського Білоусов про модернізація освітньої інфраструктури
- 25.12 19:40 Окупанти застосовують проти бійців ЗСУ новий підступний засіб ураження: експерт розповів про нововведення та його небезпеку
- 25.12 19:23 Порошенко піарився на ЗСУ у сорочці за $ 4300, — Іванов
- 25.12 19:20 «Свою картину я продав за „тверду валюту“ — один дрон. Він вже на фронті», — професор Сергій Риков
- 25.12 19:12 ФОПів з 1 січня очікує невеликий приємний сюрприз: про що йдеться
Країна: Німеччина
Мануфактура: Volkstedt
Перод створення: друга чверть ХХ століття
Висота: 8,5 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
У своїх щоденних «порцелянових» історіях я вже згадував про короля Пруссії Фрідріха II, якого сучасники називали Великим. Це той самий король, який у 18-му сторіччі провів у своїй країні ряд важливих реформ, ввів відкрите гласне судочинство, розвивав прусську економіку і зміцнював державність.
Це той самий король, який побудував у Потсдамі знаменитий палац Сан-Сусі і проводив у ньому концерти, у яких особисто брав участь, граючи на флейті.� Це той самий король, який у вільний час писав історичні праці, багато читав (володіючи дев'ятьма сучасними і древніми мовами, включаючи давньогрецький і іврит!), листувався з Вольтером і колекціонував картини. Його звали королем-філософом. До речі, саме він у 1755 році відкрив у Берліні першу публічну бібліотеку.
Короля Фрідріха дуже любив народ, який чи не найбільше цінував справедливість короля. У пізні роки його життя люди по-доброму називали Фрідріха «старим Фріцом». Він часто ходив у народ, щоб краще пізнати його потреби і клопоти. І кожен міг без зайвих церемоній звернутися до короля з якимось своїм проханням.
Одного разу старий король відвідав в’язницю. Він довго розмовляв з ув’язненими, передусім, розпитуючи їх про вчинений злочин і ухвалений вирок. Особисто переговоривши з кожним ув’язненим, король на превеликий подив дізнався, що всі мешканці в’язниці сидять там… безневинно. На одного звели наклеп, інший вважав, що потрапив туди через помилку, дехто пояснював свою присутність там несправедливістю судді.
Король терпляче вислухав усіх. Врешті-решт черга дійшла до чоловіка, який, похнюпившись, сидів у кутку. На питання, що його так пригнічує, той відповів:
- Ваша величносте, я — шахрай. Почалося все з того, що я почав прогулювати заняття у школі. Пізніше почав ухилятися від повсякденної роботи. Моїх старих батьків це вельми смутило. Та я був лайдаком. Через лінь я скоро вліз у борги. Потім почав красти. Тепер усе моє життя зруйноване. Якби ви тільки знали, як мені хотілося б усе це виправити!
Вислухавши його, старий король сказав начальнику в’язниці:
- Цей чоловік — єдиний негідник серед усіх цих порядних людей. Тож негайно виженіть його звідси, аби він не псував інших!..
Всім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: