Виправити помилку у прізвищі не вийде ні через «Резерв+», ні через ЦНАП: що важливо знати українцям, які «оновлюються» у ТЦК
В Україні, де триває загальна мобілізація, програмою «Резерв+» для уточнення даних військовозобов'язаних скористалися вже понад мільйон осіб, пише Соцпортал.
Однак у даних часто виникають помилки. Якщо йдеться про контактну інформацію та місце проживання, то їх можна оновити онлайн. Однак якщо помилка допущена в імені, прізвищі чи даті народження, то виправити це в програмі не вийде.
Так, повідомлялося, що військовозобов'язані можуть оновити дані не лише через «Резерв+» або територіальні центри комплектації та соціальної підтримки (ТЦК), а й через місцеві центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи). На ділі виявилося, що ЦНАПи виконують ті самі функції, що й «Резерв+», тобто доступ до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів (ЄДПВРПР) у них на обмеженому рівні. Однак у ЦНАПі має сенс взяти виписку, щоб додатково підтвердити, що в ПІБ чи даті народження є помилка. Цей документ стане в пригоді для подальших дій.
Повний доступ до реєстру військовозобов'язаних мають ТЦК. Особисто приходити до ТЦК не обов'язково. Можна надіслати рекомендований лист на адресу ТЦК (ці дані можна легко знайти в Інтернеті або уточнити у співробітників) із заявою з проханням виправити помилку, копіями виписки з ЦНАПу з неправильною інформацією, а також копіями паспорта, ідентифікаційного коду та військово-облікових документів.
При особистому відвідуванні ТЦК помилку виправлять за кілька хвилин. Як довго це відбуватиметься під час надсилання документів листом поки невідомо.
Як писали «ФАКТИ», раніше військові уточнили, скільки українців необхідно мобілізувати у 2024 році.
987Читайте нас у Facebook