Забудьте про відра і лійки: як самостійно налагодити крапельний полив на дачі чи городі
Кожен дачник чи городник знає, що умовою великих врожаїв влітку є регулярний полив та правильне підживлення рослин.
І якщо з підживленням все більш-менш зрозуміло — можна подивитись, приміром, ролики аграрія Валерія з-під Києва і приготувати суміш з потрібних компонентів, то до поливу відношення більш «зверхнє» — бери собі шланг чи лійку, і включай воду.
Але автори Youtube-каналу Корисне TV впевнені в іншому: правильний полив, на їх думку, має бути тільки крапельним.
Адже при поливі з шлангу чи лійки земля навколо рослини швидко «закорковується», пересихає і тріскається, після чого майже не пропускає нормально вологу та повітря. З крапельним поливом таких недоліків немає. Крім того, вода для поливу використовується економно, і саме в той час, коли це потрібно. До того ж налагодити крапельний полив можна без зусиль самотужки.
Вам треба лишень обладнати свій шланг простими пристроями-емітерами, які мають отвори з двох боків. Його емітери пропускають 2 літри води за годину і не важливо, як подається вода — з бочки чи з водопроводу.
Кінець шланга треба обладнати заглушкою, а той, що під'єднано до води — краном, аби у дощову погоду його можна було перекривати. Також він стане у нагоді, якщо ви вирощуєте різні овочі — скажімо, огірки, томати і перці, які потребують різної кількості вологи.
Що ж до магістральної труби, до якої під'єднуються шланги, то вона має бути більшого діамеру — не менш як 25 мм.
А ще зверніть увагу, що рослини ні в якому разі не можна поливати теплою водою.
1032Читайте нас у Facebook