Можна отримати штраф: адвокат пояснив алгоритм дій при зміні кольору машини
Часто в ході експлуатації авто виникають проблеми з його зовнішнім виглядом. Щоб повернути авто гарний вигляд, дехто проводить «косметичний» ремонт, а для когось це навіть привід кардинально змінити колір, зазначає адвокат Олександр Головченко й ділиться алгоритмом, що слід зробити у даному випадку, аби не мати проблем.
«Автовласник або довірена особа мають звернутися до будь-якого Сервісного центру МВС, незалежно від місця проживання або реєстрації, з такими документами:
- паспорт,
- ідентифікаційний номер,
- довіреність на уповноважену особу (за необхідності),
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
Якщо на автомобіль нанесено два і більше кольорів, то основним кольором транспортного засобу вважається той, який займає понад 50% видимої частини кузова. Для вантажних авто — це колір кабіни.
Додам, що тепер при реєстрації автомобіля у графі «колір» вписують лише 11 основних кольорів без уточнень щодо відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, оранжевий, жовтий, білий, коричневий, сірий. Це дає автовласникам право не здійснювати перереєстрацію своєї автівки, якщо навіть було суттєво змінено відтінок без зміни основного кольору".
За словами адвоката, покриття кузова легкового автомобіля (кабіни вантажного автомобіля) ламінаційною або антигравійною прозорою плівкою перереєстрації в ТСЦ МВС не вимагає.
«Це стосується і обтягування автівки кольоровою плівкою, якщо колір її та відтінки підходять до «рідного» кольору автомобіля.
Якщо під час зупинки поліцейський виявить відмінність фактичного кольору авто від вказаного у свідоцтві про реєстрацію — водію загрожуватиме штраф у розмірі 850 гривень (ч. 6 ст. 121 КУпАП)".
Нагадаємо про обмеження для водіїв, які діють з 1 листопада.
116Читайте нас у Facebook