Казково смачний «Наполеон» до старого Нового року: свята тривають!
Так чому ж не відчути цю радість буття знову і не спекти «Наполеон» на старий Новий рік? Їм із задоволенням поласують і дорослі, і діти.
Легким рецептом торта з «ФАКТАМИ» поділилася кондитер з Чернігова Леся Луценко.
— У багатьох європейських країнах є десерти з листкового тіста з кремом, — каже Леся Луценко. — Один з найпопулярніших — торт «Наполеон». Його ми любимо з раннього дитинства.
— Але приготувати «Наполеон» зважиться не кожна господиня. Здається, що це дуже складно …
— Я поділюся рецептом, який розвіє цей стереотип. Думаю, ви скористаєтеся ним не раз.
Торт Наполеон"
Інгредієнти для тіста:
- борошно — 300 г;
- масло вершкове 82% жирності — 225 г;
- жовтки — 45 г (2 жовтки великих яєць або 3 жовтки -Маленький);
- вода — 70 г;
- горілка або коньяк — 40 г;
- сіль 1/3 чайної ложки.
Вода, алкоголь, жовтки і масло повинні бути холодними.
приготування:
Воду, алкоголь і жовтки змішати і помістити в холодильник. Нарізати маленькими кубиками масло і додати борошно і сіль. Міксером насадкою «віночок» вмішати масло в борошно до стану хлібної крихти. (Якщо немає міксера, можна заморозити масло і натерти його на тертці. Щоб масло краще терлося і не прилипало до тертці, шматочок треба постійно вмочати в борошно.)
Потім дістати з холодильника приготовані рідкі інгредієнти і влити в олійно-борошняну суміш.
Виделкою швидко перемішати. Важливо, щоб масло не почало танути. Розділити тісто на 14 рівних частин і скачати з них кульки (я зважую кожен шматочок, щоб коржі були однаковими). Накрити плівкою і поставити в холодильник. Перші коржі випікати можна відразу.
Розкочую на силіконізовані пергаменті і вирізаю кондитерським кільцем діаметром 20 см. Обрізки залишаю на місці і випікаю з коржем. З них потім роблю крихту для обсипання. Коржі проколюю густо виделкою, щоб не роздувалися. Якщо немає кондитерського кільця, можна підібрати тарілку потрібного діаметру і вирізати за допомогою тарілки і ножа.
Випікати в розігрітій до 200 ° C духовці до золотистого кольору. Поки випікається корж, я розкочують інший. Потрібно враховувати, що при випічці коржі зменшуються в розмірі на 1−2 см.
Інгредієнти для крему:
- молоко — 1125 г;
- яйця — 3 шт;
- борошно — 75 г;
- масло вершкове 82% - 150 г;
- цукор — 240 г;
- сіль за смаком);
- ваніль, лимонна цедра, цедра лайма (за смаком).
приготування:
Молоко з ваніліном і цедрою цитрусових поставити на плиту і довести до кипіння (посуд, в якій гріється молоко, повинна бути набагато більшого розміру, ніж потрібно молока, в подальшому ми будемо змішувати в ній всі інгредієнти і заварювати крем).
Змішати борошно і цукор. Додати яйця і швидко розтерти віночком. Коли молоко закипить, влити трохи молока в яєчно-цукрово-борошняну суміш і швидко перемішати. Потім вилити цю масу в кипляче молоко і, постійно помішуючи, заварити крем. (Якщо суміш виливали в кипляче молоко, то крем заварюється дуже швидко.) Крем заварити до появи перших ознак закипання. Зняти з вогню і відразу додати масло, нарізане кубиками, розмішати його в гарячому кремі до повного розчинення.
Крем можна так і залишити, але я віддаю перевагу посолити його. Сіль є натуральним підсилювачем смаку і в даному випадку робить смак крему більш пікантним. Тут я орієнтуюся тільки на свій смак і солю невеликими пучками, кожен раз добре розмішуючи віночком і пробуючи. Коли смак почне змінюватися і піде зайва солодкість, сіль можна більше не додавати.
— Залишилося зібрати торт. Напевно, в цій справі теж є чимало нюансів?
— Я люблю «Наполеон» ніжним і тане, тому збираю його відразу ж з гарячим кремом і вистоюю торт 8 годин. Якщо хочете більш хрусткий ефект, крем треба остудити, накривши плівкою «в контакт», до повного охолодження в холодильнику. Збирати торт раджу за 2−3 години до подачі, доповнюючи холодним кремом.
Якщо використовувати гарячий крем, то потрібно збирати торт на кондитерському розсувному кільці або кільці підходящого розміру. Якщо його немає, використовуйте холодний крем.
— Як порадите декорувати торт?
— Традиційно він не вимагає особливого декору і подається лише посипати крихтою, але при бажанні можна його доповнити сезонними фруктами і ягодами, солодощами, листочками м'яти. Наприклад, до зимових свят можна декорувати торт маленькими пряничка, часточками мандарина, зернятками граната, гілочками розмарину, карамельками у вигляді палиці. Цукрова пудра створить ефект снігу.
— А як правильно зберігати торт і який його термін придатності?
— Зберігатися торт повинен обов'язково в холодильнику і бажано в коробці, щоб він не ввібрав в себе сторонні запахи (риби, сиру, копченого м'яса), які можуть зіпсувати враження від десерту. Термін — не більше 72 годин з моменту складання. Але якщо боїтеся не з'їсти торт, можете розрізати його на шматочки, упакувати в харчову плівку і заморозити. Розморожувати кожен шматочок треба через холодильник. Наприклад, якщо ввечері шматочок торта дістати з морозилки і покласти в холодильник, то на ранок можна насолоджуватися ласощами з улюбленою кавою або чаєм.
— Що б ви побажали читачам «ФАКТІВ»?
— Будьте креативними, готуйте із задоволенням! Хай рік принесе вам багато приємних моментів.
Фото з альбому Лесі Луценко
2558Читайте нас у Facebook