Україна на міжнародній арені почала грати в свою гру, — ЗМІ
Українська влада втілює проактивну зовнішньополітичну стратегію. І це багато в чому результат того, як за дорученням президента Володимира Зеленського глава ОП Андрій Єрмак почав роботу по синхронізації стратегії нової адміністрації Білого дому з урахуванням національних інтересів по відношенню до Кремля. Подібне спостерігається чи не вперше за 30 років, про що йдеться в статті, опублікованій в виданні «Обозреватель».
На думку автора матеріалу, останнім часом Україна почала демонструвати осмислену дипломатичну стратегію, частина якої — жорсткі заходи по відстоюванню національних інтересів на зовнішньополітичній арені.
«Це помітно контрастує з десятиліттями безхребетного конформізму і цинічного бізнесу з ворогом», — вважає автор публікації.
Жорстка політика Офісу Зеленського щодо Росії — це лише перший етап стратегічного плану, мета якого — припинення російського домінування над Україною як всередині країни, так і на світовій арені. За цей напрям в ОП відповідає Єрмак. Завдяки чому, як вважає автор матеріалу, Україна почала робити те, чого ніколи не робила, — грати в свою гру.
На першому етапі жорсткість проявилася в введенні санкцій проти членів ОТЗЖ: буквально в один день були закриті три проросійських телеканали Віктора Медведчука. І майже одночасно з введенням американських санкцій проти Ігоря Коломойського і повністю підконтрольного йому народного депутата Олександра Дубинського були відкриті кримінальні справи проти колишніх керівників «ПриватБанку» Володимира Яценко та Олександра Дубілета.
Автор публікації в «Обозревателе» оцінює ці дію як ослаблення хватки впливового олігарха, який постійно шантажував і вимагав від Банкової преференцій. І у такий спосіб ОП надіслав сигнал Білому дому про те, що і Київ здатний на рішучі заходи.
Крім того, Зеленський оголосив про створення «Кримської платформи» — це сталося якраз в той час, коли президент США Джо Байден жорстко висловився на адресу Росії і особисто Володимира Путіна. Слідом за цим в Україні почалося розслідування підписання Харківських угод 2010 року, якими на чверть століття було продовжено перебування військового флоту в Криму.
Нарешті, щоб взаємодія з США була ще ефективнішою, Єрмак посилив зовнішньополітичну команду, зокрема, Оксана Маркарова, колишній успішний міністр фінансів, призначена послом України в США.
«Не дивлячись на помилки і тимчасову кризу, українська зовнішня політика перебуває на піднесенні. Вперше за роки незалежності Україна більше не поводиться як бідний родич в гостях у світових імперій, але намагається захищати власні інтереси — нехай навіть іноді надмірно прямолінійно. Це дає підстави сподіватися, що Україна врешті-решт стане повноправним членом міжнародної спільноти. Саме такий підхід дозволить нам повернути власні території і остаточно відновити мир», — вважає автор публікації.
630Читайте нас у Facebook