З центру Києва до Позняків за 969 гривень: як кияни добиралися на роботу в перший день локдауну
«ФАКТАМ» вдалося поспілкуватися з деякими киянами, яким 5 квітня всі-таки пощастило потрапити на роботу. Як зізнався мешканець столиці Іван Зіненко, це було нелегко.
— На жаль, мені так і не видали спецперепустку на проїзд в громадському транспорті, — каже Іван. — Подзвонив на роботу, питаю: як мені доїхати? Мені відповідають: беріть таксі. А ціни на таксі сьогодні (5 квітня. — Авт.) вранці були дуже високі. Про це і кажу керівництву. І отримую відповідь: «Ви можете не виїжджати на роботу, якщо не хочете. Знайдуться люди, які живуть неподалік від офісу, вони і попрацюють. І, можливо, не тільки на період локдауну». Довелося викликати таксі. Але лише 50 хвилин по тому мені вдалося замовити машину за 420 гривень! До роботи мені добиратися приблизно кілометрів 15.
Іван Зіненко відмовився назвати місце своєї роботи, оскільки побоюється її втратити.
— На вході в метро стоять поліцейські і перевіряють не тільки наявність спецперепусток, але і їхню справжність, — розповіла «ФАКТАМ» мешканка Києва Ксенія Сергієнко. — Один чоловік слізно просив, щоб його пропустили. Мовляв, йому потрібно в лікарні навідати маму, але його не пустили.
Я без проблем зайшла в метро, бо нам перепустку видали ще в суботу — начальство розвезло по квартирах. Метро — пусте! У вагонах по парі людей. Мені здається, що в такій ситуації немає ніякого сенсу ганяти порожнім цілий потяг. Цілком можна було обмежитися одним вагоном, — додала Ксенія.
У соціальних мережах кияни розповідають, як 5 квітня діставалися на роботу. Деякі жителі столиці пишуть про те, що в маршрутки пускали всіх, не перевіряючи спецперепустки. Навіть вказуються маршрути, за якими нібито возять всіх пасажирів без обмеження. Однак деякі користувачі соцмереж обережні. Мовляв, вранці вас на роботу доставили без перепустки, а ввечері можуть відмовитися пускати вас в автобус. Як тоді дістатися додому?
«Ще важливо повернутися. А то вранці в маршрутку можуть пустити без перепустки, а ввечері, після пари штрафів, вже ні», — написала в Facebook киянка Світлана Шапоренко.
З отриманням спецперепусток взагалі ситуація незрозуміла. «Ідіотизм в тому, що немає можливості взяти на роботі свою перепустку, оскільки вранці вже потрібно її пред'являти», — пише житель столиці Андрій Баль.
Без перепусток 5 квітня в метро не пускали навіть лікарів. «Якщо ви лікар, але у вас немає спецперепустки, бо ви її не встигли на законних вихідних забрати, особливо якщо ще й живете за містом, але у вас є документ, що ви лікар, і по вайберу вам керівництво скинуло копію перепустки, доблесна поліція вас все одно не пустить в метро. На Видубичах чотири лікарі отримали розворот-поворот.
Так само зустріли трьох пацієнтів лікарень, які їхали на огляд чи лягати в лікарню. Розворот-поворот", — поінформувала киян Маріана Пьецух.
А тим часом в інтернеті почали продавати спецперепустки. Так, на сайті olx житель Ірпеня продавав їх по 200 гривень за штуку. Коли я зателефонував за вказаним номером і поцікавився, звідки у нього спецперепустки, він сказав, що в наявності у нього тільки чотири штуки. Мовляв, залишилися зайві.
Таксисти в свою чергу підняли ціни. «Це дно. Ціни підняли на таксі в 3 рази. Замовити складно (50 хвилин чекав). Що робити людям, яким потрібно відвідувати родичів в лікарнях (привозити їжу і ліки)? Не всі можуть в день по 1000 гривень на дорогу витрачати», — пише в одній з груп на Facebook Дмитро Юрійович.
«Дорога від будинку до офісу, яка завжди коштувала 140 гривень, сьогодні (5 квітня. — Авт.) коштувала 520. Ціни підняли в три рази … Порожні маршрутки, порожні автобуси, порожнє метро. Таксі забиті», — пише відомий підприємець і блогер Олексій Давиденко.
«ФАКТИ» також спробували замовити таксі по Києву. З'ясувалося, що, наприклад, за проїзд по маршруту від площі Перемоги до вулиці Шолом-Алейхема (по карті — 15,5 кілометри) таксисти просили 427 гривень. Дуже довго довелося шукати таксі, щоб дістатися з центру Києва до Позняків. Відгукнулася лише одна фірма. Вона готова була везти за вказаним маршрутом… за 969 гривень!
Проте в соцмережах відзначають: такі ціни були з самого ранку. Вдень вони будуть нижче на 50−60 гривень. «Годину пік уже пройдено, так що подешевшало. Після 10:30 дешевшати починає. Потім ввечері після 18 знову вгору ціни на таксі підуть», — пише Віталій Алексов.
Попит народжує пропозицію. В інтернеті з'явилися оголошення від киян, які пропонують підвезти жителів столиці на роботу… на мотоциклі. «Пропоную послуги мототакси. У будь-який кінець Києва за 300 гривень. Швидко і надійно, враховуючи, що Київ в пробках», — пише в Facebook Володимир.
А затори в столиці були дійсно серйозні. У соціальних мережах кияни викладають свої фотографії, де видно, як виглядають 5 квітня київські дороги.
Раніше «ФАКТИ» писали про те, що нові карантинні обмеження в столиці будуть діяти, як мінімум, до 16 квітня.
2567Читайте нас у Facebook