- 22.12 22:28 «Гола» ялинка: тренд, який обирають багато знаменитостей
- 22.12 22:01 Новорічний салат із хурмою: яскравий, як ялинкові іграшки
- 22.12 21:32 Бен Аффлек вдався до радикальних заходів, щоб забути про Дженніфер Лопес
- 22.12 21:04 Корисна їжа та зрідка відпочинок: що насправді потрібно вашій печінці
- 22.12 20:45 «Іноді люди думають, що фото моїх пряникових будиночків згенерував штучний інтелект», — кондитерка Олена Зіберт
- 22.12 20:27 У перші дні російського вторгнення пішов добровольцем: на війні загинув пілот БПЛА з Київщини
- 22.12 20:05 Капуста з грибами та журавлиною: оригінальна та смачна страва
- 22.12 19:56 Левам — «Туз Жезлів», Терезам — «Імператриця», а Рибам — «Зірка»: Таро-прогноз на 23 грудня
- 22.12 19:40 Це як ІПСО: політолог про нову тактику путіна залякування України та Європи
- 22.12 19:03 Як зробити вершки з молока в домашніх умовах: поради від українських красунь-кулінарок
- 22.12 18:40 Дійсно головна, тому ніхто не заважає: Алла Пугачова виступила із заявою
- 22.12 18:21 Переймають погані звички від росіян: як північнокорейські війська воюють на Курщині
Країна: Іспанія Мануфактура: Lladro Рік створення: 1991 Скульптор: Francisco Catalá Розмір: 64×28 cm Лімітований випуск 200 примірників Із експозиції «Shvets Museum»
16 квітня у світовій історії жіночого авіапілотування вважається днем знаменним. Посудіть самі. 16 квітня 1922 року американка Гаррет Куімбі стала першою жінкою, яка перелетіла через Ла-Манш. 16 квітня 1964 року американська льотчиця Джеральдіна Мок приземлилася у Західній Німеччині, ставши першою жінкою, яка здійснила політ навколо земної кулі. Зійшовши з трапу літака, вона з гордістю сказала: мені вдалося успішно завершити те, що почала моя легендарна співвітчизниця Амелія Ерхарт! .
Джеральдіна Мок зовсім не випадково в той історичний момент згадала про свою попередницю. Ім'я Амелії Ерхарт добре відомо всім, хто цікавився гучними світовими досягненнями, авторами яких були жінки. І в цьому ряду ім'я Амелії Ерхарт стоїть з самого початку. Свій перший рекорд вона встановила у 1922 році, піднявшись на висоту 4300 метрів. До неї нікому з жінок-пілотів не вдавалося злітати так високо. Тим більше на старому біплані, на покупку якого відчайдушній дівчині, яка з дитинства захоплювалася пілотуванням, довелося витратити всі свої заощадження. Через яскраво-жовтий колір її літачок називали «канаркою». У свій перший трансатлантичний політ Ерхарт відправилася разом з досвідченою американською льотчицею Емі Гест. Правда, під час польоту керування літаком їй так і не довірили. А ось другий переліт через океан Ерхарт здійснювала вже одна. Цього разу все могло закінчитися плачевно — через обмерзання фюзеляжу літак зірвався у штопор, і вирівняти курс льотчиці вдалося вже майже над самими хвилями. Вона тоді так і не дісталася до Франції і приземлилася у Північній Ірландії на полі місцевого фермера, розполохавши корів, які мирно там паслися.
У навколосвітню подорож 1937 Амелія Ерхарт готувалася вирушити разом зі штурманом Фредом Нунаном. На той час вона була вже однією з найвідоміших жінок не тільки в Америці, а й далеко за її межами. Біографічні книги, написані нею про свої запаморочливі пригоди, розходилися великими тиражами, тільки-но з'явившись на прилавках. Ось тільки прославлена льотчиця як і раніше не звертала уваги на знаки, що посилаються їй долею. Перша спроба зльоту виявилася невдалою — у літака зламалося шасі. Ніхто не постраждав, не рахуючи літака, що впав на злітну смугу. Поломку усували декілька днів. Після чого все пішло за планом.
Ерхарт і Нунан подолали більшу частину шляху. У кінці червня вони зробили посадку у Папуа-Новій Гвінеї. Їм залишалося пролетіти ще 11 тисяч кілометрів над Тихим океаном із дозаправкою на острові Хоуленд. Але до потрібної точки вони так і не дісталися. Експерти дійшли до висновку, що погодні умови завадили пілотам розглянути острів, а радіозв'язок тоді працювала погано. В останніх повідомленнях, отриманих від Амелії, йшлося про те, що літак збився з курсу і пальне майже закінчується …
Пошукова операція стала найбільшою в історії американського флоту. На пошуки легендарної льотчиці вирушили десятки кораблів, включаючи авіаносець «Лексінгтон» та лінкор «Колорадо», а також 66 літаків. За два тижні було вивчено 220 тисяч квадратних миль водної поверхні й неймовірну кількість невеликих атолів та островів. Але все було марно. Амелію Ерхарт та Фреда Нунана офіційно визнали загиблими.
Після світового досягнення Джеральдін Мок політ за маршрутом Амелії Ерхарт в 1967 році повторила ще одна американська льотчиця Енн Пеллегріно. Причому, зробила вона це на такому ж літаку, як у Амелії. А ще через декілька років компанія Mattel випустила у серії «Надихаючі жінки» ляльку, одягнену у льотну форму. У маленької льотчиці була така ж коротка стрижка, як у знаменитої Амелії Ерхарт …
Всім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра та щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: