Україна на «Євробаченні 2021»: що відомо про групу Go_A
Україну на конкурсі «Євробачення» в Роттердамі представляє електро-фольклорний гурт Go_A з піснею «Шум». Колектив був утворений в 2012 році.
«GO — від англійського слова» йти", A — від старовинної літери" альфа" - означає наш похід до коріння. Раніше ми всі грали свою музику, були рок-музикантами. У якийсь момент зрозуміли, що можемо це робити разом, поєднуючи етніку й електронну музику, популяризувати цей напрямок. Спочатку ми виступали в невеликих клубах, потім стали їздити по фестивалях. На початку шляху не до кінця розуміли, як можна поєднувати фольклор і електронну музику, шукали свою подачу. Для рок-фестивалів ми були занадто попсовими, для поп-тусовки — занадто сучасними, неформатними. Участь у відборі стало для нас першою появою на телебаченні", — пояснювала походження групи в інтерв'ю «ФАКТАМ» Катерина.
Вона співає з дитинства, вивчає фольклор. Солістка співає у старовинній фольклорної техніці «білого голосу» (на основі відкритого горла і вільної гучності з яскравим забарвленням) і володіє екстремальним вокалом. До складу групи також входять Тарас Шевченко — клавішник і ударник, продюсер Go_A. Ігор Діденчук — мультиінструменталіст (сопілка, фрілка, флояра, трембіта і дримба) та Іван Григоряк.
Навколо кліпу на пісню «Шум» розгорілася гаряча дискусія. Відео зняли на мобільний телефон за дві години. Як розповіла Кетерина Павленко, цю пісню вони не готували спеціально для «Євробачення». Композицію записали в рамках концерту.
«Ми просто хотіли зробити класну пісню. Вона виникла у нас ще на початку літа, коли ми думали, що скоро почнуться концерти, і почали готувати таку програму, щоб людям було цікаво. І ми подумали, що класно було б дати шуму прямо на концерті в 21 столітті. Ідея пісні дуже спонтанно виникла в голові. Я досі вивчаю фольклор і згадала пісню, яку ще в студентські роки з ансамблем співала. Я подумала, що прикольно було б зробити її в сучасній обробці. Приїхала до Тараса на студію і кажу: „А можна зробити так, щоб пісня постійно змінювала темп?“ Він сказав: „Можна!“. І ми почали реалізовувати цю ідею. Нам „Шум“ подобався з самого початку, але ми не готували його як пісню на Євробачення. Те, що журі обрало „Шум“, для нас було несподіванкою, але зараз ми розуміємо, що все складається так, як повинно бути», — розповіла Катерина Павленко в інтерв'ю каналу СТБ.
Група вирішила не перекладати пісню на англійську мову, а виконати її повністю українською і таким чином стимулювати глядачів зануритися в українську культуру.
«Ми ставимо акцент на питанні нашої мови. Вона прекрасна, і кожен евроглядач має можливість доторкнутися до неї, навіть якщо не знав про її існування, — ось вам можливість побачити Україну з іншого боку. З якою ви її, можливо, і не знали. Нас дуже тішать коментарі іноземців, тому що, незважаючи на те, що пісня українською, вона викликає у них величезний інтерес.
Ми хотіли показати, що навіть в умовах карантину, коли нам заборонено наближатися один до одного більш ніж на півтора метри, ми все одно можемо надіти амуніцію захисту, водити «Шум» і закликати весну, тому що ми всі її дуже чекаємо. Коли ми знімали цей кліп, відбувалася справжня магія через густий туман — він створив максимальну атмосферу для кліпу.
Ще довго шукала, що ми можемо надягти на масовку, тому що хотілося зробити їх однаковими. А потім я поїхала в одну торговельну мережу і побачила костюми на знижках, і я така: «Це ж те, що треба!»
Кліп ми зняли на телефон за 2 години: ми просто зібралися всі разом, запалилися однією ідеєю і зробили це, незважаючи на мороз, не дивлячись на брак коштів. Ідея все вирішує. Якщо є ідея, ти можеш зняти її на телефон, і вона буде працювати. А якщо ідеї немає, то який би ти постпродакшн не робив, все одно це буде просто красива картинка ні про що", — розповіла Павленко.
У кліпі є кадр Чорнобиля. Музиканти кажуть, що таким чином вони вирішили натякнути глядачеві, що навіть такі місця можуть відродитися, і нагадати жителям планети про те, що може статися, якщо ігнорувати екологічні проблеми. А птах в кадрі — образне підтвердження цьому.
«Підтекст в тому, що червонокнижні птахи знову відродилися, і світ настільки очистився, що птахи спокійно можуть сідати на руку людям і контактувати з нами. Люди більше їм не шкодять — ми хотіли на це звернути увагу. Який прекрасний був би світ, якби ми звільнилися від усього, що відбувається, почали жити в гармонії з цим світом. І відродилося б все. І Чорнобильська зона, і птахи червонокнижні. Ось в цьому була ідея.
Для зйомки з птахом ми підібрали локацію поруч із заповідником, і поруч стояли люди із заповідника, які стежили за всім процесом. Я не скажу, що сильно боялася, але це був дуже хвилюючий момент. Пам'ятаю, він сидів у мене на руці, і мені сказали подивитися йому в очі. Це було дуже хвилююче. Потім він ще крила розправив", — розповіла Катерина.
Нагадаємо, Україна виступить у першому півфіналі «Євробачення» 18 травня.
Трансляцію першого півфіналу «Євробачення» можна дивитися 18 травня о 22:00 на каналах СТБ і UA: Перший.
Другий півфінал відбудеться 20 травня, фінал — 22 травня.
16 травня відбулося офіційне відкриття «Євробачення». Група Go_A здивувала стильними образами на «червоній» доріжці.
Після других репетицій шанси представників України на перемогу значно зросли. За останніми прогнозами букмекерів Go_A посідає четверте місце.
Друга репетиція української групи пройшла без Катерини Павленко, яка очікувала на результат тесту на коронавірус. Її замінила джазова співачка з Нідерландів. Дівчина буде підтримувати нашу делегацію і під час конкурсу в грінрумі.
Дивіться офіційний кліп на пісню «Шум»
фото Instagram.com/go_a_band
851Читайте нас у Facebook