- 22:27 Бант — фаворит святкової ялинки: зробіть різдвяну атмосферу особливою
- 22:01 Дуже смачна риба в духовці: просто тане у роті
- 21:31 Став мотивацією: українську співачку помітили у пристрасних обіймах відомого блогера
- 21:01 Є секретні способи: як швидко та ефективно почистити гребінець
- 20:45 «Чашка-заварник, створена за мотивами казки Гауфа „Маленький Мук“, обіцяє казкове чаювання», — колекціонерка Людмила Карпінська-Романюк
- 20:30 Повернувся з-за кордону, щоб боронити Україну: на Запоріжжі загинув боєць з Вінниччини
- 20:05 Пиріжки з горохом: чудово підходять до посту
- 19:56 Чемпіонат України з футболу, 14-й тур, 22—25 листопада: результати та відеоогляди матчів, турнірна таблиця
- 19:55 Левам — «Сонце», Тельцям — «Імператор», а Овнам — «Колісниця»: Таро-прогноз на 23 листопада
- 19:21 Каменських в Одесі опинилася в реабілітаційному центрі: що трапилось
- 19:15 Чорні джинси — тренд осінньо-зимового сезону: поєднуються з багатьма речами у гардеробі
- 19:05 Взяв до рук невідому коробку, а вона вибухнула: в Києві загинув чоловік
Мануфактура: Nymphenburg (копія Sevres)
Час створення: початок ХХ століття
Розмір: 28×22 cm
Із експозиції «Shvets Museum»
В родині Харменса ван Рейна Рембрандта, який народився рівно 415 років тому (15 липня 1606 року), було десять дітей. Майбутній знаменитий художник був наймолодшим. Оскільки його батькові, який володів, як і багато поколінь предків, невеликий млином, прогодувати таку ораву було досить складно, вирішено було віддати молодшого в учні до лейденського художника Якоба ван Сваненбурха.
Вже у 20 років учень перевершив свого вчителя. Про його картини все частіше почали говорити критики. Замовлень від вельможних персон ставало все більше і більше.
Рембрандту було всього 22 роки, коли він відкрив власну майстерню і почав набирати учнів. Він часто зображує на своїх картинах улюблену дружину Саскію ван Ейленбрюх. Найбільш відомою роботою, присвячену їй, є «Автопортрет з Саскією». Натхненний народженням сина Тітуса, Рембрандт створює один шедевр за іншим. «Святе сімейство», «Єврейська наречена», «Повернення блудного сина», «Нічний дозор»…
З «Нічним дозором» взагалі ціла історія трапилася. Замовникам робота не сподобалася і вони категорично відмовилися за неї платити. Та й називалася вона спочатку зовсім по-іншому — «Виступ стрілецької роти капітана Франса Баннінга Кока і лейтенанта Віллема ван Рейтенбюрга». Потім картина на довгий час була загублена. Знайдену у середині XIX століття роботу назвали «Нічний дозор», оскільки вона так потемніла від кіптяви і товстого шару лаку, що ніяких сумнівів в «нічному» задумі автора ні у кого навіть не виникало. І тільки у 1947 році реставраторам вдалося відновити первісний вигляд шедевра.
З картинами Рембрандта нерідко відбувалися події, що змушували весь світ говорити про них. Знамениту «Данаю», що зберігалася у петербурзькому Ермітажі, якийсь божевільний облив кислотою і знадобилося майже 20 років для того, щоб знову привести її у пристойний вигляд. А «Портрет Якоба де Гейна III», який чотири рази викрадали і чотири рази потім повертали, взагалі занесли до Книги рекордів Гіннесса як твір мистецтва, що найчастіше викрадали у світі. Голландські детективи навіть жартівливо придумали картині прізвисько «Рембрандт на винос» …
Після ранньої смерті коханої дружини Рембрандт якийсь час ще тримався, продовжуючи працювати над новими творами, навіть попри помітну втрату зору. А ось пережити смерть улюбленого сина, який пішов з життя у 27 років, великий художник вже не зміг.
Помер Харменс ван Рейн Рембрандт 4 жовтня 1669 в Амстердамі. Його музей у столиці Нідерландів вважається одним з найбільш відвідуваних туристами у світі.
Всім сьогоднішнім іменинникам дозвольте побажати добра і щастя. А вам, друзі мої, гарного дня. Як завжди, щиро ваш.
вологість:
тиск:
вітер: