- 15:23 У естонській розвідці прогнозують зменшення дронових атак по Україні
- 14:53 Баба Ванга не знала про них: названо 6 загроз з космосу, які можуть знищити Землю у будь-який момент
- 14:22 Війна між Ізраїлем та Іраном не вплине на ситуацію в Україні: чому так вважають в Німеччині
- 13:50 Добре горить: у ГУР показали, як палає російський товарняк із пальним
- 13:49 «Винахідливим» бійцям ЗСУ будуть доплачувати: за що можна буде отримати «додаткові» гроші
- 13:21 Яка зброя може змінити перебіг війни в Україні: експерти пояснили
- 13:10 Українська красуня Лузан стала чотириразовою чемпіонкою Європи
- 12:56 Ефективні способи видалення іржі з плитки у ванній та захист підлоги від нового забруднення
- 12:20 «Боєць, який втратив ногу і вже на протезі прийшов до діток у садочок, став героєм мого кліпу», — співачка-кардіологиня Христина Винницька
- 11:53 Карта Таро тижня: що на нас чекає з 23 по 29 червня
- 11:51 росія готується до війни на виснаження, Україна — до переходу в наступ: що сказав Сирський на зустрічі зі ЗМІ
- 11:23 Хочуть використати свої переваги: аналітики про теорію перемоги путіна у війні з Україною
Перевіряти одержувачів субсидій ніхто не буде, — Лазебна

Одним із найпоширеніших порушень, які виявляють під час верифікації одержувачів субсидій, є покупки на суми понад 50 тисяч гривень.
Як розповіла в ексклюзивному інтерв'ю «ФАКТАМ» міністерка соціальної політики Марина Лазебна, в Україні не планується створення спеціального органу, який перевіряв би субсидіантів — з 2016 року верифікацію всіх соціальних виплат проводить Мінфін, який щомісяця дає свої рекомендації.
«На основі цих рекомендацій проводяться перевірки органів соціального захисту, які призначали соцвиплати, що викликають питання. Тобто людей-отримувачів ми не перевіряємо. Перевіряємо органи, які призначають соцвиплати. Насправді порушень підтверджується небагато. З 2 мільйонів рекомендацій щодо невідповідностей, отриманих від Мінфіну, порушення підтвердилися у 7% випадків», — зазначила міністерка.
За її словами, для Національної соціальної сервісної служби прописано чіткий порядок таких перевірок — як органів соцзахисту, так і тих, хто надає соцпослуги.
«У перспективі перевірка має проводитися автоматично і до призначення, а не постфактум. Людина приходить, надає документ і за ним із єдиного соціального реєстру підтягується вся інформація» , — додала Марина Лазебна.
Вона нагадала, що для отримання субсидії людина декларує своє майнове становище, зазначає кількість мешканців у житловому приміщенні, а інші відомості, необхідні для призначення, органи соціального захисту одержують за запитами.
Від податкової служби — про доходи, від Пенсійного фонду — про доходи та сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, від органів місцевого самоврядування — про зареєстрованих у житлових приміщеннях громадян, від керуючих багатоквартирного будинку, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, виконавців комунальних послуг — розміри внесків/платежів, тарифів на житлово-комунальні послуги та платежів за такі послуги.
«Перевірки ж проводять постфактум. Наші люди сумлінні, тому кількість порушень є незначною, проте потрібно здійснювати превентивну верифікацію» , — резюмувала міністерка.
Повний текст інтерв'ю з очільницею Місоцполітики «Для кого збільшать соцнорми субсидії, коли мінімальна пенсія досягне 4 тисяч гривень: пояснює Марина Лазебна» читайте на сайті «ФАКТІВ».
Фото Марини Лазебної із соціальних мереж.
6437Читайте нас у Facebook