«Хендмейд — один із головних трендів майбутнього», — відомий тренд-аналітик Стефан Нільсон
Тренд-форкастери — фахівці, які прогнозують тенденції задовго до їхньої появи. Провідні бренди враховують ці прогнози у своїй діяльності, оскільки без знання трендів на етапі їх прогнозування успішний бізнес неможливий.
Шведський тренд-аналітик Стефан Нільсон — один із найвпливовіших експертів у світі.
В ексклюзивному інтерв'ю «ФАКТАМ» він розповів про нові тенденції у стилі життя у 2025 році.
«Поки штучний інтелект не запропонував у дизайні жодної нової ідеї»
— Стефане, які кольори будуть актуальні у дизайні інтер'єру у 2025 році?
— На зміну яскравим відтінкам, які були фаворитами 2024 року, прийдуть більш приглушені. Буде спостерігатися повернення до м'якого бежевого та сірого, які добре поєднуються з пилово-рожевим та фіолетовим. Крім того, актуальна так звана «фольклорна» палітра з помаранчевим, коричневим, зеленим та бірюзовим кольорами. Найкращим рішенням у 2025 році буде поєднання трьох кольорів. Можливо, два з них будуть м'якшими, а третій — акцентним.
— Які ще тенденції у дизайні ми побачимо у 2025 році?
— Ностальгія, ретро, сюрреалізм матимуть місце у наших уподобаннях. Ці тенденції свідчать про прагнення людей уникнути реальності сьогоднішнього дня, втекти в минуле чи інші світи. Сюрреалізм може бути гротескним і мрійливим, як в «Алісі в Країні чудес» Льюїса Керрола.
— В одному з оглядів на вашому сайті ви згадали тенденцію «Анти-ШІ». Що вона означає?
— Штучний інтелект дещо лякає. Не бажаючи жити у світі ШІ, люди шукають речі реальні та автентичні.
— Як штучний інтелект вплинув на дизайн? І як може вплинути на нього в майбутньому?
— Спочатку були дуже високі очікування, але тепер, я думаю, ми дивитимемося на це тверезо. Якщо говорити про справжній дизайн, вважаю, ми бачитимемо менше ШІ. Цінуватимуться речі, зроблені реальними людьми. Поки що штучний інтелект не запропонував у дизайні жодної нової ідеї. У майбутньому це може змінитися, але зараз ми налаштовані трохи скептично.
«Сміливо поєднуйте вінтажні речі із сучасними»
— У багатьох модних журналах з'явилися розділи про вінтаж. Чому інтерес до нього зростає?
— Вінтаж пов'язаний із ностальгією, про яку я вже згадав. Людям подобаються речі з історією.
— Як правильно поєднувати в інтер'єрі нові та вінтажні речі?
— Робіть це сміливо. Моя порада: комбінуйте великі предмети різного часу. Наприклад, шафу дев'ятнадцятого століття та сучасний диван. Або, скажімо, комод із 1950-х років з лампою 2024 року. Також цілком припустимо комбінувати в інтер'єрі речі 1950-х та 1990-х років. У Pinterest цей спосіб стилізації навіть назвали «дідусевою еклектикою».
— Зараз, попри війну, в Україні стрімко розвивається хендмейд. Деякі майстри роблять неймовірні речі, наприклад, з порцеляни чи тканин. Як ви вважаєте, які перспективи має хендмейд? І як талановиті майстри можуть вийти на світовий ринок?
— Я бачу у хендмейді величезний потенціал. Це один із головних трендів майбутнього. Відомі бренди залучають до співпраці творців хендмейду. Ви питаєте, як майстри можуть вийти на світовий ринок. Я б порадив їм брати участь у міжнародних ярмарках та дизайнерських заходах і там показувати свою творчість.
— Я читала, що ви брали участь у розробці кухні майбутнього. Що в ній незвичайного?
— Протягом трьох років я пропонував нові кухонні рішення з упором на майбутнє. Кухня майбутнього — це кухня, яка може бути трансформована. Після того, як ви приготували обід та поїли, така кухня легко перетворюється на кімнату, де ви можете відпочивати.
— Під час пандемії багато людей працювали з дому онлайн. Це збереглось і зараз. Чи повернуться люди до офісної роботи, як це було раніше?
— Я бачу, що дедалі більше компаній намагаються повернути співробітників до офісу. Я розумію, що більшість людей хотіли б працювати з дому, але керівництво хоче відстежувати виконання обов'язків персоналом. Ніхто насправді не знає, як все це змінюватиметься. Але я бачу, як багато створюється коворкінг-просторів. Можливо, це компроміс? Робоче місце, яке виглядає приємніше та затишніше, могло б стати гарним рішенням.
— Які нові тенденції з'явилися у сфері подорожей?
— Зараз дуже популярний напрямок у туризмі — Японія. Незадовго до пандемії йшлося про поїздки до «других міст» європейських країн, тобто до другого за величиною міста. Я бачу, що цей інтерес повертається.
— Які нові тенденції, на вашу думку, з'являються у гастрономії?
— Фудексперти говорять про те, що їжа стає гострішою. Наприклад, дедалі більше у стравах використовується перцю чилі.
«Деякі тренди з'являються як реакція на щось»
— Зараз все більше людей говорять про цифровий детокс, тобто бажання відпочити від Інтернету та соціальних мереж. Що ви думаєте про це?
— Справді. І я також бачу необхідність цього.
— Як з'являються нові тренди?
— Треба розуміти, що будь-яке передбачення — це припущення. Дуже важливо враховувати статистику. Якщо ми бачимо, що вона змінюється, можливо, виникає нова тенденція. Деякі тренди з'являються як реакція на щось. Якщо у нас багато чогось, то, мабуть, незабаром люди захочуть іншого. Наприклад, перенаситившись певними відтінками кольорів у дизайні, ми прагнемо бачити інші. Також на формування тенденцій впливає те, що відбувається у світі. Люди бояться світової рецесії, воєн та зміни клімату, тому шукають комфорту та ностальгічних речей.
— Що ви думаєте про перспективи професії тренд-аналітика? Де молодь може навчитися цього?
— Насправді професійний тренд-аналітик, дивлячись на навколишнє життя, говорить про наші мрії та про те, чого ми прагнемо. Це як бачити перспективу з вертольота. І вона дуже цікава. Тренд-аналітик, який говорить тільки, наприклад, про колір або модний одяг, дещо нудний. Цікавою є повна перспектива. Коли я почав працювати на телебаченні у Швеції і розповідати про нові тенденції, мене хотіли назвати «життєвим експертом», а не «експертом з трендів». Щодо того, де можна освоїти професію тренд-аналітика, є школи. Але якщо хтось хоче стати тренд-аналітиком, я б порадив розпочати ось із чого. Сядьте та складіть список із 20−30 речей, які зараз у тренді. Це можуть бути різні сфери: дизайн, їжа, подорожі… Потім відкрийте нову сторінку та подумайте, як ці речі розвиватимуться через два-три роки. Щось залишиться тим самим, а щось повністю зміниться…
Раніше експертка зі стилю Ірина Бейлі пояснила, яких трьох важливих критеріїв важливо дотримуватися, купуючи прикраси.
А відомий дизайнер Андре Тан назвав головні кольори зимового сезону.
Фото в заголовку з альбому Стефана Нільсона
1840Читайте нас у Facebook